Hrvatska U21 reprezentacija neočekivano izgubila od Finske u kvalifikacijama za EP 2023. godine Foto: Dražen Novosel

| 29.3.2022. u 19:51h | Objavljeno u Sport

U kvalifikacijskom susretu za odlazak na Europsko prvenstvo 2023. godine, Hrvatska U21 reprezentacija je večeras, na Gradskom stadionu u Varaždinu, pred oko 1200 gledatelja, neočekivano izgubila od reprezentacije Finske rezultatom 3:2.

Nakon prvih 45 minuta gosti su imali prednost od 3:0, pri čemu su dva gola, prvi i treći, bila plod pogreške hrvatskog golmana Kotarskog, odnosno obrane hrvatske reprezentacije.

Dva je gola postigao Naatan Skytta, u 11. i 29. minuti, a jednom je strijelac za Finsku bio Terry Ablade u 3. minuti sudačke nadoknade vremena.

Golove za Hrvatsku postigli su Josip Šutalo u 70. i Toni Fruk u 87. minuti susreta. U 68. minuti Roko Šimić nije realizirao kazneni udarac, točnije golman  Viljami Sinisalo obranio je njegov udarac.

Hrvatska je i dalje vodeća reprezentacija u skipini A, s 19 osvojenih bodova, tri više od drugoplasirane Austrije, a sljedeću utakmicu igrat će 3. lipnja kod Norveške, dok je posljednji kvalifikacijski susret za izabranije Igora Bišćana na rasporedu 8. lipnja kod Estonije.