Hana Ivanković osvojila pet medalja u Rijeci na PH za dobne skupine u 25 metarskim bazenima

| 29.12.2022. u 09:28h | Objavljeno u Sport

Od 20. do 23. prosinca u Rijeci je održano Prvenstvo Hrvatske za dobne skupine u 25 metarskim bazenima. Posljednje natjecanje u kalendarskoj godini okupilo je 412 plivača i plivačica iz 40 klubova, a među njima je bilo i 11 članova varaždinskog Plivačkog kluba Barok i to Hana Ivanković, Leona Juriša, Rina Rogina, Ana Pitner, Teodora Liber Kos, Anja Mirilović, Maša Manojlović, Filip Kukec, Mihael Kolarek, Neven Lončarić i Luka Štumberger.

Od 39 nastupa isplivana su 33 osobna rekorda. Najveći uspjeh ostvarila je Hana Ivanković s 5 osvojenih medalja. Postala je državna prvakinja u disciplinama 200 m i 400 m mješovito u kategoriji juniorki.

U ml. seniorskoj kategoriji zauzela je 2. mjesto na 200 m mješovito, dok je na 400 m mješovito u ml. seniorskoj i seniorskoj kategoriji zauzela 3. mjesto.

Mihael Kolarek osvojio je 2. mjesto na 200 m leptir u ml. juniorskoj kategoriji, dok je u juniorima osvojio 3. mjesto. Bio je odličan i na 100 m leptir sa osvojenim 3. mjestom u kategoriji ml. juniora.

Filip Kukec razveselio je broncom na 400 m slobodno u kategoriji ml. juniora. Plivači Baroka izborili su i 19 finalnih utrka. Teodora Liber Kos plivao je B finale 100 i 200 m leptir, 200 i 400 m mješovito.

Leona Juriša B finale na 100 i 200 m leđno, Ana Pitner B finale na 50 i 200 m slobodno, Luka Štumberger: B finale na 100 i 200 m mješovito

U štafeti 4x 200 m slobodno i 4x 100 m slobodno mlađe juniorke Baroka u sastavu Teodora Liber Kos, Leona Juriša, Rina Rogina, Ana Pitner ostale su zamalo bez medalje, zauzevši 4. mjesto.