Hana Ivanković na HEP mitingu izborila četiri A finala i osvojila 5 medalja

Varaždinske vijesti | 8.3.2022. u 11:22h | Objavljeno u Sport

Članovi varaždinskog Plivačkog kluba Barok nastupili su na HEP Mitingu u Zagrebu, u organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza. Nastupilo je više od 400 natjecatelja iz Austrije, Slovenije, Mađarske, Srbije i Hrvatske.

Barok je predstavljalo 15 plivača: Mihael Kolarek, Filip Kukec, David Vizjak, Ivan Turkalj, Dino Novoselec, Neven Lončarić, Lara Đuras, Maša Manojlović, Ivona Jurković, Leona Juriša, Hana Ivanković, Ana Pitner, Patricija Lončarić, Rina Rogina i Anamaria Cmrečak.

Plivači Baroka izborili su 8 finala, a najuspješnija je bila juniorka Hana Ivanković, koja je izborila četiri A finala i osvojila 5 medalja u izuzetno jakoj konkurenciji.

Bila je najbrža na 400 mješovito u kategoriji juniorki i seniorki, na 200 mješovito osvojila je 2. mjesto u kategoriji juniorki i 3. mjesto u seniorkama, dok je na 200 leđno osvojila broncu u juniorkama.

Finala su izborili: Filip Kukec na 200 mješovito, Maša Manojlović na 50 prsno; Ana Pitner na 100 leđno i Mihael Kolarek na 200 leđno.

Od ukupno 55 startova, „Barokovci“ su isplivali 38 osobnih rekorda.