Golom Postonjskog iz kaznenog udarca u 74. minuti Varaždin pobijedio Istru 1961 Foto: Krešimir Đurić

Golom Postonjskog iz kaznenog udarca u 74. minuti Varaždin pobijedio Istru 1961

| 17.9.2023. u 21:00h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice. Varaždin je pobijedio Istru 1961 s 1:0, golom Igora Postonjskog iz kaznenog udarca u 74. minuti susreta. Varaždin je šesti na tablici s 10 bodova.

U petoj minuti nadoknade opomena Postonjskom.

U trećoj minuti nadoknade priika za Istru. Lopta je iubačena s desne strane, a kod druge stative bio je Devetak, koji je pucao glavom, srećom preko gola.

Igrat će se najmanje pet minuta sudačke nadoknade.

Nakon primljenog gola Istra 1961 se otvorila i traži izjednačenje.

Utakmicu prati 1905 gledatelja.

U 78. minuti dvije izmjene kod Varaždina umjesto Pilja i Mitrovskog u igri su Elezi i Marina.

U 75. minuti izmjene kod istre na terenu su Lisica i Flet.

GOOOOL Postonjski iz kaznenog udarca dovodi Varaždin u vodstvo od 1:0. Lopta je išla u desnu stranu gola Majkića, koji je pogodio stranu,ali je udarac bio jak i precizan. Varaždin od 74. minute ima vodstvo od 1:0.

Nakon VAR provjere kazneni udarac za Varaždin.

U 72. minuti sjajna akcija Varaždina, Belcar je probio desnu stranu, dao povratnu loptu u kazneni prostor gdje je loptu dočekao Drožđek i gađao desnu stranu gola, ali je Majkić sjajno obranio. U toj akciji Majstorović je rukom udario u lice Mitrovskog. Gleda se VAR.

U 70. minuti korner za Varaždin s desne strane.

U 68. minuti izmjena kod Varaždina, umjesto Šege na terenu je Belcar.

U 65. minuti Mitrovski iz slobodnog udarca s oko 25 metara šalje loptu preko gola.

U 62. minuti po dvije izmjene na obje strane. Kod Varaždina teren su napustili Vukušić i Bručić, a ušli su Drožđek i Boršić. Kod Istre izašli su Čuić i Kadušić, a ušli su Nebyla i Ekong.

U 61. minuti Petrusenko snažnim udarcem sa 18 metara loptu šalje zamalo pored gola.

U 54. minuti u velikoj prilici bio je Blagojević nakon povratne lopte s lijeve strane u kazneni prostor, ali njegov udarac završio je daleko od gola.

U 53. minuti opomenut je Slavko Blagojević.

U 49. minuti slobodan udarac za Postonjskog s 26 metara, pucao je prema golu, pogodio živi zid i lopta je otišla u korner.

Varaždin je krenuo sa centra, počelo je drugo poluvrijeme

Jedna promjena uoči početka drugog poluvremena i to kod gostiju, umjesto Mlinara na terenu je Blagojević.

Kraj prvog poluvremena, na odmor se odlazi s početnih 0:0.

Minuta sudačke nadoknade.

U 44. minuti opomenut je Marešić.

U 43. minuti u for je proigran je Vukušić, pucao zamalo pored gola, ali označeno je zaleđe.

U 42. minuti nakon slobodnog udarca Postonjskog s lijeve strane, glavom je pokušao Nekić, koji loptu šalje pored gola.

U 38. minuti opasna situacija pred golom Zelenike. S desne strane loptu je u kazneni prostor ubacio Hujber, lopta je došla na glavu Josipovića, koji je pucao snažno, ali zamalo neprecizno, pored desne vratnice gola Zelenike.

U 29. minuti opasan udarac Hujbera po zemlji sa 18 metara, Zelenika zaustavlja loptu.

U tijeku je 25. minuta nema opasnosti pred golom Zelenike ili Majkića.

U 23. minuti Michele Šego pokušava udarcem iz daljine, po zemlji, preslabo i neprecizno.

U 20. minuti opomenut je Zoran Josipović.

U 14. minuti nakon dobre akcije Varaždina udarac Mitrovskog po zemlji, zamalo pored gola.

U 9. minuti kormer za Varaždin s lijeve strane, izvodi Postonjski.

Već u 1. minuti opomenut je Jelenić, zbog gaženja suparničkog igrača.

Sudac je Ante Terzić iz Splita, a pomažu mu Dario Kolarević iz zagreba i Dejan Vuković također iz zagreba.

Istra 1961 je počela susret u zelenim dresovima u sastavu: Majkić, Hujber, Mlinar, Čuić, Josipović, Marešić, Petrusenko, Valinčić, Devetak, Majstorović i Kadušić.

Varaždin je utakmicu počeo u tamno plavim dresovimas u sastavu: Zelenika, Bručić, Nekić, Brodić, Postonjski, Šego, Mitrovski, Vukčević, Pilj, Jelenić i Vukušić.

U 19 sati i 14 minuta na Gradskom stadionu u Varaždinu počela je posljednja utakmica 8. kola SuperSport HNL između Varaždina i Istra 1961.