Golom Jerteca Varaždin do druge proljetne pobjede, poraz Podravine u 94. minuti

| 26.3.2016. u 17:33h | Objavljeno u Sport

U sklopu 20. kola Treće HNL Istok momčad Varaždina je danas u  Višnjevcu pobijedila istoimenog domaćina 1:0 i tako došla do druge uzastopne proljetne pobjede. Gol vrijedan tri boda postigao je Dario Jertec, u 66. minuti susreta.

Od 48. minute gosti su igrali s igračem manje jer je crveni karton, zbog sprječavanja protivnika u izglednoj poziciji za postizanje pogotka, dobio Luka Vukek.

Podravina je na svom stadionu izgubila od Mladosti iz Ždralova 3:2, poluvrijeme 2:1 za goste. Golove za Podravinu postigli su Junior u 44. i Nikola Valjak u 75. minuti. Podravina je imala i kazneni udarac u 78. minuti, ali ga Nikola Valjak nije iskoristio, promašivši gol.

Nakon toga stigla kazna za domaćina, koji je primio gol iz slobodnog udarca u četvrtoj minuti sudačke nadoknade vremena, a strijelac je bio Alen Maras. Prva dva gola za Mladost postigao je Mile Sučić.

Kompletni rezultati 20. kola: Marsonia - BSK 1:0, Podravina - Mladost 2:3, Slavija - Mladost A 3:0, Međimurje - Oriolik 2:0    , HNK Đakovo Croatia - Koprivnica    2:1, Belišće - Slavonija 2:0, Bjelovar - HNK Vukovar 1991 3:0, Višnjevac - Varaždin 0:1.