Ivan Martinović proglašen je igračem utakmice Foto: arhiva Varaždinske vijesti

Furiozna Hrvatska u prvoj utakmici na rukometnom EURO-u zamrznula Španjolsku na -10

| 12.1.2024. u 21:59h | Objavljeno u Sport

U prvoj utakmici u skupini B na Europskom prvenstvu u Njemačkoj rukometna reprezentacija Hrvatske pobijedila je večeras u Mannheimu, u SAP Areni, reprezentaciju Španjolske,europskog viceprvaka i jednog od kandidata za osvajanje naslova prvaka, rezultatom 39:29, poluvrijeme 18:14.

U prvom poluvremenu Hrvatska je imala najviše šest golova prednosti, dok je u drugom dijelu izabrana vrsta izbornika Gorana Perkovca imala i po 10 golova prednosti.

Najefikasniji u hrvatskoj reprezentaciji bili su s po 8 golova Mario Šoštarić i Ivan Martinović, koji je proglašen i za najboljeg igrača susreta. Pet je golova postigao Tin Lučin, a četiri Alvaro Načinović. U hrvatskoj je reprezentaciji sedam igrača postiglo golove.

Od golmana Matej Mandić sakupio je 5, a Filip Ivić 3 obrane.

Kod Španjolske Aleix Gómez Abelló postigao je 8 golova, a od dva vratara samo je Gonzalo Perez de Vargas Moreno imao tek jednu obranu.

U nedjelju u 20 sati i 30 minuta Hrvatska će igrati protiv Austrije, koja je danas pobijedila Rumunjsku.