FOTO ŽRK Koka lakoćom riješila susret protiv ŽARK Splita Foto: Martin Novosel

FOTO ŽRK Koka lakoćom riješila susret protiv ŽARK Splita

| 10.12.2022. u 19:25h | Objavljeno u Sport

Iako već četiri kola zaredom nisu osjetile slast pobjede u Prvoh HRL za žene, Koka je večeras ipak bez većih poteškoća prekinula niz poraza i slavila protiv ŽARK Splita na domaćem terenu u Areni Varaždin sa 35:26.

Prema svemu viđenom, Koka je u ovaj susret ušla sa čvrstom obranom i odličnim obranama vratarke Sare Šopar te su susret praktički riješile već u prvom poluvremenu kada je rezultat na semaforu bio 21:12. U drugom poluvremenu su održavali prednost od oko 10 golova razlike, a najveću prednost su držale u 51. minuti susreta kada su vodile sa +12 (32:20).

Najbolja strijelkinja u redovima Koke bila je Lara Perić koja je zabila osam golova, pratila ju je odlično Lucija Jandrašić sa pet golova, dok su Ines Pifar, Martina Krajpl i Sara Rogina zabile po četiri gola. Vrijedi spomenuti da su sve tri vratarke Koke na ovom susretu bile sjajne, Sara Šopar je skupila devet obrana (9/24), Dora Potočnjak pet obrana (5/12), a Sara Lukačević dvije obrane (2/6).

U sljedećem te ujedno posljednjem kolu u 2022. godini, Koka će gostovati kod uvijek neugodnog Osijeka.