FOTO Varteks u derbiju kola izgubio od Graničara, Podravina na svom terenu svladala Pitomaču Foto: Martin Novosel

Dražen Novosel | 28.9.2024. u 17:55h | Objavljeno u Sport

Polovičan je bio učinak županijski predstavnika u današnjem, 7. kolu Treće nogometne lige Skupina Sjever.

U derbiju kola Varteks je na varaždinskom stadionu Sloboda, kao vodeći sastav prvenstva, dočekao Graničar iz Kotoribe, a pobjeda je pripala gostima rezultatom 2:0.

Oba pogotka za momčad koju vodi nekadašnji trener Podravine Mario Piškor, postigao je Nikola Golenja, u 19. i 52. minuti susreta.

Drugi je to poraz Varteksa u ovom prvenstvu, koji je s prvog skliznuo na treće mjesto tablice s 15 osvojenih bodova, tri manje od vodeće Bilogore 91.

Podravina je na svom stadionu rezultatom 2:0 pobijedila Pitomaču, a strijelci su bili Noa Kovačić u 38. i Sven Golub u 63. minuti susreta.  Bila je to druga pobjeda ludbreške momčadi u ovom prvenstvu. Podravina trenutačno ima 8 osvojenih bodova i nalazi se na 9. mjestu tablice.

Rezultati 7. kola:

Virovitica – Koprivnica 1:1, Rudar – Međimurje 1:1, Podravina – Pitomača 2:0, Graničar (Đ) - Polet 0:4, Varteks - Graničar K 0:2, Garić - Dinamo D 0:2, Bilogora 91 – Slatina 4:1, Nedelišće - Dinamo P 3:2.