FOTO Varaždin zasluženo osvojio bod u nadmetanju s aktualnim hrvatskim prvakom Foto: Krešimir Đurić

FOTO Varaždin zasluženo osvojio bod u nadmetanju s aktualnim hrvatskim prvakom

| 5.8.2022. u 21:48h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice, Varaždin je potpuno zasluženo osvojio bod protiv aktualnog prvaka Hrvatske. Dinamo je poveo u prvoj minuti sudačke nadoknade u prvom poluvremenu golom Špikića, a Varaždin je izjednačio golom Šege u 63. minuti.

U 4. minuti nadoknade dobra lopta prema Drmiću pred golom Zelenike, koji je došao prije do nje od igrača Dinama.

92. minuta. Korner za Dinamo s lijeve strane. nema opasnosti za gol Zelenike.

Herrera je ostao ležati kod istočne tribine, prekid utakmice.

Pet minuta sudačke nadoknade vremena,

Ukazuje se pomoć Postonjskom, bit će sve u redu s kapetanom Varaždina.

U 86. minuti sjajan udarac Ba s oko 14 metara, Livaković izbacio loptu u korner.

U 85. minuti izmjena kod Varaždina, umjesto Teklića u igri je Jelenić.

U 83. minuti izmjena kod Dinama, umjesto Špikića u igri je Ademi.

U 83. minuti opomenut je Herrera.

U 80. minuti odlična prilika za Dinamo, Emreli je ušao s lijeve strane u kazneni prostor i pucao po zemlji, ali pored gola.

U 79. minuti nakon ubačaja s desne strane pred golom Varaždina skočio je Špikić i pucao glavom pored gola.

U 78. minuti Emreli je pucao po zemlji s oko 18 metara, Zelenika hvata loptu.

U 76. minuti izmjena kod Varaždina, umjesto Joze Stanića u igri je mladi krilni igrač Lovro Banovec.

U 73. minuti izmjena kod Varaždina, umjesto Elezija u igri je Mato Stanić, zadnji vezni igrač, kojemu je ovo debi u dresu Varaždina.

U 71. minuti umjesto Bočkaja na terenu je Baturina, a umjesto Petkovića u igri je Drmić.

Dinamo priprema dvije izmjene.

U 67. minuti opomenut je Postonjski.

U 65. minuti slobodan udarac za Dinamo s desne strane, kod aut linije. Izveo ga je Mišić, pucao direktno u gol, ali je Zelenika bio na mjestu.

GOOOOOLLLLL U 63. minuti erupcija oduševljenja na stadionu. Varaždin je izjednačio a strijelac je bio Šego. Akciju je sa sredine terena poveo Ba, odigrao pred gol Dinama za Herreru, a ovaj je loptu odmah proslijedio u lijevu stranu u kaznenog prostora za Šegu, koji ju je felšom poslao u lijevu stranu nemoćnog Livakovića. Varaždin - Dinamo 1:1.

U 61. minuti Herrera je pucao, igrači Dinama blokirali, korner za Varaždin s desne strane.

U 58. minuti dobar udarac Ivanušeca s oko 23 metra, Zelenika odbio rukom u korner.

U 53. minuti Herrera je sjajno pucao nakon dobre akcije Varaždina, Livaković je rukom obranio. Opomena Lauritsenu.

U 52. minuti Pelumbi je okušao udarac s oko 20 metara s lijeve strane.

U 51. minuti Elezi je pucao s oko 20 metara desno iskosa, lopta je očešala gredu i završila izvan granica igrališta.

U 49. minuti lopta je ubačena s desne strane pred gol Dinama, Šego je bio u skoku i pucao glavom, zamalo pored gola.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Na početku drugog dijela promjene u obje momčadi. Kod Dinama umjesto Oršića u igri je Emreli, a kod Varaždina umjesto Brodića i Pece u igri su Šego i Kolarić.

Kraj prvog poluvremena, na odmor se odlazi prednošću Dinama od 1:0.

U prvoj minuti nadoknade vremena Dario Špikić je glavom zatresao mrežu Varaždina. Dinamo je poveo 1:0. Loptu je s lijeve strane u kazneni prostor domaćina ubacio Bočkaj, kod druge stative,na pet metara od gola Zelenike, sam je bio Špikić i glavom loptu poslao u mrežu Varaždina.

Dvije minute sudačke nadoknade vremena.

U 39. minuti korner za Dinamo s lijeve strane. Nakon ubačaja Oršića lopta završila u rukama Zelenike.

U 36. minuti opomenut je Peco zbog prekršaja nad Bočkajem. Slobodan udarac za Dinamo s 30 metara lijevo iskosa. nema opasnosti po gol Varaždina.

U 34. minuti uzvratio je Ivanušec udarcem u lijevu stranu gola Zelenike s oko 18 metara, vratar Varaždina obranio je njegov udarac.

U 34. minuti Elezi je okušao udarac s oko 25 metara, lopta je otišla iznad gola

U 27. minuti na travi je ostao ležati Pelumbi pred golom Zelenike, ali bit će sve u redu s njim.

U 26. minuti slobodan udarac za Postonjskog s desne strane nakon prekršaja nad Elezijem, ubačena lopta u šesnaesterac gostiju, nema opasnosti po gol Livakovića.

U 24. minuti sudački predah za osvježenje igrača. temperatura se igra na 32 Celzijeva stupnja.

U 16. minuti korner za Varaždin s lijeve strane, izvest će ga Postonjski. Lopta je išla prema golu novi korner s desne strane. Nema opasnosti po gol Livakovića.

U 14. minuti korner za Dinamo s desne strane. Nakon sve aut za goste.

Bad Blue Boysi promijenili su koreografiju, uz pjesmu Moja domovina na jugu se vijore hrvatske zastave.

U 13. minuti Ivanušec je pucao s oko 18 metara lijevo iskosa,lopta je otišla pored vratnice Zelenike.

U 11. minuti pljesak za Bad Blue Boyse koji su na svom jugu razvili transparent "Od zime na Dinari do prvog barjaka u Kninu, za slavne Pume hvala Varaždinu".

U 10. minuti dobra akcija Varaždina, Teklić je odigrao u desnu stranu za Herreru, ovaj ubacio za Brodića u peta metara ali je ispred njega Livaković uhvatio loptu.

U 8. minuti Teklić je odlično odigrao za Elezija koji je pucao s oko 20 metara, ali točno u ruke Livakovića.

U tijeku je 5. minuta nema opasnosti ni za jedan gol.

Prije početka utakmice minutom šutnje odana je počast hrvatskim braniteljima koji su položili svoje živote tijekom vojno redarstvene operacije Oluja i Domovinskog rata.

Dinamo je počeo u bijelim dresovima u sastavu: Livaković, Moharrami, Šutalo, Lauritsen, Ivanušec, Petković, Bočkaj, Ljubičić, Mišić, Špikić, Oršić.

Varaždin je počeo utakmicu u plavim dresovima u sastavu s kojim je počeo i nadmetanje s Hajdukom i Istrom 1961. Na golu je Zelenika, a u polju Pellumbi, Stanić, Brodić, Postonjski, Teklić, Peco, Ba, Elezi, Urata i Herrera.

Utakmicu će suditi Duje Strukan iz Splita, a pomagat će mu Bojan Zobenica iz Velike Gorice i Alen Jakšić iz Splita, dok je četvrti sudac Mateo Erceg iz Pristega.

VAR sudac će biti Zdenko Lovrić iz Đakova, a njegov asistent bit će Hrvoje Radić iz Splita.

Na lijepo ispunjenom Gradskom stadionu u Varaždinu, pred oko 7 tisuća gledatelja, u 20 sati i 1 minutu počelo je nadmetanje 4. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige između Varaždina i Dinama.