FOTO Prva ŽNL: Plitvica (S) slavila protiv Obreša, Mladost (S) pobijedila Mladost (Vž) Foto: Martin Novosel

| 6.5.2023. u 20:21h | Objavljeno u Sport

Danas su odigrane prve utakmice Lige za prvaka i Lige za ostanak u Prvoj ŽNL. U Ligi za prvaka, Plitvica (S) je slavila protiv Obreša sa 3:1. Domaćin je poveo s 2:0, golovima Dominila Mastena u 13. minuti te Karla Kolaka u 34. minuti susreta, Obreš je smanjio na 2:1 u 76. minuti pogotkom Dine Kolara, dok je Karlo čić u 90+4 minuti susreta postavio konačnih 3:1.

U susretu dviju Mladosti, domaća momčad je u Sigetecu Ludbreškom slavila sa 5:0 protiv varaždinske momčadi. Mladost (S) je povela u 15. minuti pogotkom Dražena Vukine, na 2:0 je povisio Mario Kranjec u 20. minuti, Bojan Brlek je bio strijelac za 3:0 vodstvo u 27. minuti, na 4:0 je povisio Mario Kranjec svojim drugim golom u 41. minuti, dok je konačnih 5:0 postavio Lino Vuković u 80. minuti.

U Ligi za ostanak, varaždinska Sloboda je slavila na gostovanju kod Čeva sa 2:1. Čevo je povelo autogolom Andrije Novakovića u 14. minuti susreta, ali je Sloboda preokrenula rezultat pogotcima istog igrača, Andrije Novakovića, koji se iskupio za autogol i zabio je pogotke za pobjedu u 64. i 79. minuti susreta.

NEDJELJA 07.05.2023. u 17:00 h:
ČIČKOVINA: Razvitak - Zadrugar

SVETI ĐURĐ: Drava-Ajax - Mladost (VT)
TUŽNO: Sloboda (T) - Beretinec