FOTO Prva ŽNL: Plitvica (S) na korak do naslova nakon pobjede u derbiju protiv Zadrugara Foto: Martin Novosel

vv | 11.5.2024. u 19:39h | Objavljeno u Sport

U Selniku se odigrao derbi 24. kola Prve ŽNL između domaće Plitvice (S) i Zadrugara, prvoplasirane i drugoplasirane momčadi lige, a pobjedi se na kraju veselila domaća Plitvica (S) koja je slavila sa 2:0 i pobjedom je došla na korak do naslova prvaka Prve ŽNL tri kola prije kraja prvenstva. Ovo je ujedno bio jedini susret dana u Ligi za prvaka Prve ŽNL. Pogotke za pobjedu i prednost od čak osam bodova donijeli su Dominik Masten u 41. minuti te Luka Stručić u 87. minuti utakmice.

U jedinom subotnjem susretu Lige za ostanak, Mladost iz Varaždina je slavila na gostovanju kod Zelengaja s 2:0, oba zgoditka postigao je Edi Velagić, prvi u 22. minuti i drugi u 50. minuti susreta.