FOTO Prva ŽNL: Kolo petardi, vodeća Plitvica (S) svladala imenjaka iz Gojanca Foto: Martin Novosel

FOTO Prva ŽNL: Kolo petardi, vodeća Plitvica (S) svladala imenjaka iz Gojanca

| 4.5.2024. u 20:02h | Objavljeno u Sport

Danas je odigrano četiri susreta 23. kola Prve ŽNL. U Ligi za prvaka, Plitvica (S) je kao vodeća momčad lige na domaćem terenu dočekala svog imenjaka iz Gojanca i slavila s visokih 5:0. Do visoke pobjede su došli golovima Marina Matijašca u 7. minuti (KU), Ivana Gregurija u 18. minuti, Marka Kolaka u 43. minuti, Karla Kolaka u 56. minuti te Alana Novka u 88. minuti susreta.

Najviše golova u današnjem kolu palo je u drugoj utakmici Lige za prvaka između Slobode (T) i Mladosti (S) u Tužnom, a Maldost (S) je slavila s 5:3. U utakmici uspona i padova, Sloboda (T) je povela 1:0 pogotkom Leona Slunjskog u 3. minuti, dok su gosti preokrenuli rezultat na 3:1 pogotcima Luana Santosa Oliveire Bispa u 25. minuti te Mateusa de Oliveire Xaviera u 46. i 53. minuti, nakon toga je domaćin izjednačio na 3:3 pogotcima Leona Slunjskog u 58. minuti i Dominika Biškupa u 59. minuti, ali gosti su pobjedu potvrdili novim pogotcima Bispa u 69. minuti te Xaviera u 72. minuti susreta.

U Ligi za ostanak su odigrana dva susreta. Zelengaj je sa 5:1 svladao Mladost (VT). Za domaći sastav su strijelci bili Vilim Horvat koji je tresao mrežu gostiju u 65. i 69. minuti, Borna Petrovečki koji je zabio golove u 72. i 80. minuti te Ivan Miljković koji je postigao pogodak u 81. minuti susreta, dok je jedini gol za goste zabio Kristijan Janušić u 79. minuti susreta.

Beretinec je također zabio pet golova Čevu u 5:0 slavlju na domaćem terenu. Golijada je krenula pogotkom Davida Težaka u 4. minuti, na 2:0 je povisio Matko Žganec u 56. minuti, pogotci za 3:0 i 4:0 su bili djelo Jana Pavleka u 68. i 73. minuti, dok je konačnih 5:0 postavio Tom Koščak u 79. minuti susreta.