FOTO Polet (T) uzeo naslov prvaka Prve ŽNL, pirova pobjeda Novog Marofa Foto: Martin Novosel

FOTO Polet (T) uzeo naslov prvaka Prve ŽNL, pirova pobjeda Novog Marofa

VV | 5.6.2022. u 20:14h | Objavljeno u Sport

Polet (T) je u prethodna dva kola skoro prokockao sve što je prije toga dobro napravio te mu je u domaćem susretu posljednjeg kola Prve ŽNL protiv Drave-Ajaxa samo pobjeda donosila naslov prvaka. Unatoč porazima u prethodna dva kola, Polet (T) je protiv Drave-Ajaxa slavio s 5:0 i tako je došao očekivano do titule. Polet (T) je pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu s obzirom da su do tog trena već imali 4:0 prednost golovima Karla Gredelja u 8. minuti, Ivana Vagjunca u 12., 36. i 41. minuti susreta, a konačnih 5:0 je postavio Kristijan Janušić golom u 77. minuti susreta.

Novi Marof je mogao do naslova doći svojom pobjedom te remijem ili porazom Poleta (T) koji se nisu dogodili pa je 12:0 pobjeda na gostovanju kod Mladosti (S) na kraju bila pirova pobjeda. Uvjerljivu pobjedu na gostovanju kod Mladosti (S) su Novom Marofu donijeli Tomislav Harmicar golovima u 2., 33. i 79. minuti, Sebastijan Štriga 18. i 50. minuti, Lukas Stojak u 35. i 42. minuti, Nedim Halilović u 63. i 85. minuti, Vedran Brdar u 73. i 86. minuti te Ivan Harmicar u 88. minuti susreta.

U derbiju varaždinskih momčadi, Mladost je svladala Slobodu sa 5:1. Matija Benkus je zabio prvi gol na susretu u 20. minuti, na 2:0 je povisio Patrik Čajavec u 36. minuti susreta, na 2:1 je smanjio Karlo Kutnjak u 49. minuti, Dorijan Hrman je zabio golove za 3:1 i 4:1 u 58. i 70. minuti susreta, dok je konačnih 5:1 postavio Luka Sikirica u 90'+1 minuti susreta.

U preostalim susretima, Polet (C) je svladao Čevo sa 3:1, Zadrugar je na gostovanju kod Slobode (T) slavio sa 4:0, Beretinec je izgubio na domaćem terenu protiv Plitvice (S) sa 4:2, dok je Obreš gostovao kod Mladosti (M) i slavio s minimalnih 1:0.