Polet (C) (crveni) slavio 5:1 protiv Dinama (B) Foto: Martin Novosel

FOTO Polet (C) riješio derbi Cestice protiv Dinama (B) sa četiri gola u 2. poluvremenu

| 23.8.2020. u 20:42h | Objavljeno u Sport

U današnja četiri susreta 1. kola Prve ŽNL, domaćini su uglavnom svladali gostujuće ekipe osim u susretu Mladosti (M) i Poleta (T).

Polet iz Cestice je na svom domaćem terenu dočekao novog prvoligaša Dinama iz Babinca. U derbiju Općine Cestice, domaći Polet (C) je riješio susret u drugom poluvremenu kada su zabili četiri od svojih pet golova u 5:1 pobjedi. Marko Vidrač je donio vodstvo Poletu (C) u 13. minuti, Dinamo (B) je izjednačio u 17. minuti pogotkom Marija Kokota. U drugom poluvremenu, Luka Kutnjak je zabio za 2:1 u 53., u 56. je Marko Vidrač povisio na 3:1 iz kaznenog udarca, Matija Šenkiš bio je strijelac za 4:1 u 83., a konačnih 5:1 je postavio Filip Borak u 90+2 minuti susreta.

U Varaždinu u Biškupcu se igrao i gradski derbi između domaće Mladosti i gostiju Slobode. Mladost se nakon poraza od 2:1 protiv Slobode u Kupu revanširala pobjedom 3:0. Tomislav Zajec je zabio dva pogotka u 11. i 32. minuti susreta, a Fran Zorman je postavio konačni rezultat u 38. minuti susreta.

Beretinec je na domaćem terenu svladao Plitvicu iz Selnika golovima Tomislava Habulana u 16. i Michaela Kralja u 52. minuti.

Jedinu gostujuću pobjedu dana ostvario je Polet iz Tuhovca koji je svladao domaću Mladost iz Margečana sa čak 4:0. Strijelci su bili Denis Bartolec u 21. i 60. minuti te Kristijan Janušić u 68. i 87. minuti.