FOTO Nogometaši Bednje ostvarili povijesni plasman u 1/8 finala Kupa, Varaždin očekivano izborio prolaz među 16 Foto: Dražen Novosel

| 11.9.2024. u 18:50h | Objavljeno u Sport

Danas je odigrana većina utakmica šesnaestine finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa, a oba županijska predstavnika danas su ostvarila pobjede i plasman u osminu finala.

Momčad Bednje je na svom igralištu Kod mosta u Beletincu, pred oko 600 gledatelja, pobijedila trećeligaški sastav Belišća rezultatom 3:0, poluvrijeme 1:0 i tako ostvarila povijesni uspjeh u Kupu.

Strijelci su bili Ante Kulji u 32., Valerio Puškadija u 48. i Mateus Dias Da Silva u 90-+1 minuti susreta.

Od 68. minute gosti su imali igrača manje jer je drugu opomenu dobio Krešimir Šinko, koji je prvi puta opomenut u 59. minuti nadmetanja.

Nogometaši Varaždina gostovali su danas kod trećeligaša, sastava Gaja u Maču i pobijedili 2:1, golovima Alekse Latkovića u 15. i Marka Dabre u 38. minuti susreta. Gol za sastav Gaja postigao je Martin Šaban u 56. minuti utakmice.

Nogometaši Varteksa svoj će susret šesnaestine finala Kupa igrati sljedeće srijede na stadionu Sloboda protiv momčadi Osijeka.

U osmini finala Varaždin bi trebao igrati protiv Gorice,a Bednja s pobjednikom susreta Neretvanac-Rijeka.