FOTO Karate klub Shito Ryu Varaždin osvojio pet odličja na ESHRKF prvenstvu u Regensburgu

| 23.5.2024. u 09:57h | Objavljeno u Sport

U njemačkom gradu Regensburgu održano je ESHRKF prvenstvo. Karate klub Shito Ryu Varaždin kao jedini hrvatski predstavnik sa šest natjecatelja osvojio je po jednu zlatnu i srebrnu medalju te tri brončana odličja.

Zlatnu medalju osvojio je Martin Kokot u kategoriji kata kadeti do 6 kyu te brončanu medalju u kategoriji kumite (borbe) kadeti +67 kg.
Srebrnu medalju osvojio je kata tim 9-12 godina u sastavu Lucija Kokot,Lara Magdić i Ella Dreven.

Brončanu medalju osvojili su Lucija Kokot kumite 12-13 godina -42 kg, te kata tim kadeta u sastavu Matija Albreht, Martin Kokot i Alex Rožman (SLO).

Na 5. mjestu natjecanje su završili Vibor Pohulek, Ella Dreven, Lara Magdić i Matija Albreht.

Na kongresu je jednoglasno donesena odluka da će se sljedeće Svjetsko sportsko karate Shito Ryu & Kobudo Bo i po prvi put para karate prvenstvo održati u Varaždinu od 6 do 8. lipnja 2025. godine.