FOTO Elitna liga: Novi Marof slavio u Tuhovcu i nadomak je naslova prvaka Foto: Martin Novosel

FOTO Elitna liga: Novi Marof slavio u Tuhovcu i nadomak je naslova prvaka

vv | 19.5.2024. u 20:02h | Objavljeno u Sport

Danas su odigrane utakmice 25. kola Elitne lige. U Ligi za prvaka, Novi Marof je ostvario veliku pobjedu na gostovanju kod Poleta (T) i napravio veliki korak prema osiguravanju naslova prvaka. Novi Marof je slavio sa 3:0, sva tri pogotka su pala u prvom poluvremenu. Dominik Broz je zabio za 1:o vodstvo Novog Marofa, na 2:0 je prednost povećao Tin Keliš u 29. minuti, a konačnih 3:0 je postavio Keliš svojim drugim golom u 36. minuti susreta.

Novom Marofu je put prema naslovu olakšala Bednja koja je na gostovanju kod drugoplasiranog Nedeljanca svladala svog domaćina sa 4:1. Bednja je povela 1:0 u 14. minuti pogotkom Ivana Ptičeka, na 2:0 je povisio Saša Hojski golom u 35. minuti, Vinko Horvatić je u 42. minuti postavio rezultat na 3:0, Tomislav Medved je smanjio prednost gostiju na 3:1 golom u 78. minuti, ali sve nade u preokret su pale u vodu u 87. minuti autogolom Dejana Kučka za konačnih 4:1. Novi Marof na tablici ima 48 bodova, četiri više od drugoplasiranog Nedeljanca sa 44 i pet više od trećeplasiranog Poleta (T) sa 43.

U jedinom susretu Lige za ostanak, Jalžabet je slavio na gostovanju kod Budućnosti sa 4:2. Za Jalžabet su strijelci bili Ivica Jurkić u 33. minuti, Nikola Šobak u 51. minuti, Patrik Vitković u 65. minuti i Siniša Žugec u 74. minuti, dok je oba pogotka za domaćina postigao Dario Presečki u 47. i 81. minuti susreta.