FOTO Elitna liga: Budućnost do novog slavlja u Cestici, Jalžabet svladao Ivančicu Foto: Martin Novosel

vv | 21.4.2024. u 18:57h | Objavljeno u Sport

Danas su odigrane tri utakmice 21. kola Elitne lige, u Cetici se gledao dvoboj začelja tablice u kojoj je predzadnja Budućnost nadigrala posljednji Polet (C) sa 3:0 i dodatno se odvojila od dna tablice. Sva tri gola su pala u drugom poluvremenu, a golove su zabijali Lucas Meireles Martins Silva u 52. minuti, Matheus Vitor Lourenco Schionato u 68. minuti te Dario Presečki u 86. minuti susreta. Polet (C) je zadnji sa 14 bodova, a Budućnost predzadnja sa 18 bodova na tablici.

U derbi susretu sredine tablice, Jalžabet je na domaćem terenu svladao Ivančicu sa 4:1. Nikola Šobak je zabio pogotke za 1:0 i 2:0 u 24. i 26. minuti susreta, Filip Omazić je povisio prednost na 3:0 u 37. minuti, gosti su smanjili prednost na 3:1 u 47. minuti pogotkom Mateja Jurakića, dok je konačnih 4:1 postavio Marko Lučić u 67. minuti susreta.

Vodeći Nedeljanec je na domaćem terenu sa 2:1 svladao Razvitak iz Čičkovine te se vratio na prvo mjesto nakon što je Novi Marof jučerašnjom pobjedom na jedan dan preuzeo vodeću poziciju na tablici. Tomislav Medved je zabio golove za 1:0 i 2:0 u 11. i 12. minuti susreta, dok je konačnih 2:1 postavio Alberto Sinani u 33. minuti utakmice.