FOTO Prva ŽNL: Visoka pobjeda Plitvice (S), Zelengaju usko slavlje protiv Beretinca Foto: Martin Novosel

| 7.9.2024. u 20:53h | Objavljeno u Sport

U današnja četiri susreta 4. kola Prve ŽNL, najvišu pobjedu je ostvarila je Plitvica (S) koja je sa 6:1 svladala Mladost (VT) na domaćem terenu. Luka Stručić je bio strijelac golova za 1:0 i 2:0 prednost domaćina, na 2:1 je smanjio Nenad Hanc golom iz kaznenog udarca u 30. minuti, dok je Leon Puljić zabijao golove za 3:1, 4:1 i 6:1 u 50., 68. i 86. minuti susreta čime je ostvario hat-trick, a gol za 5:1 je bio djelo Karla Kolaka u 77. minuti susreta.

Utakmica u Donjem Kućanu između Zelengaja i Beretinca je bila puno zanimljivija, a domaći Zelengaj je na kraju slavio sa 4:3. Zeoengaj je poveo 1:0 golom Matije Garića u 28. minuti, na 1:1 je izjednačio Dario Guduraš u 34. minuti, Valentino Mlakar ponovno vraća prednost domaćinu pogotkom za 2:1 u 43. minuti, na 2:2 izjednačuje Guduraš u 57. minuti svojim drugim pogotkom, a Davor Toplak donosi gostima prvu prednost za 3:2 u 71. minuti, ali domaćin ipak pogotcima u Antuna Smojvira u 81. minuti te Matije Garića u 85. minuti dolazi do uske 4:3 pobjede.

Mladost (S) je na gostovanju kod Zadrugara slavila sa 3:1. Adrian Gizdavec i Matheus de Oliveira Xavier su pogotcima u 27. i 36. minuti donijeli 2:0 prednost gostima, domaćin je smanjio na 2:1 pogotkom Sebastiana Huzjaka u 58. minuti, dok je konačnih 3:1 postavio Tomislav Marelja u 70. minuti susreta.

Jedini susret bez pobjednika se odigrao u Varaždinu u kojem je domaća Mladost odigrala 1:1 remi protiv Nove Vesi Ecoagro. Mladost (Vž) je povela 1:0 golom Danijela Rogeka u 64. minuti, a gosti su izjednačili pogotkom Patrika Težaka u 72. minuti susreta.