Enes Garibović viceprvak Europe, treću godinu zaredom osvojio je medalju na EP-u Foto: Hrvatski karate savez

| 25.3.2023. u 12:55h | Objavljeno u Sport

Član Karate kluba Varaždin Enes Garibović postao je viceprvak Europe. U današnjem finalu Europskog prvenstva, koje se održava u španjolskom gradu Guadalajari, izvanrednog Enesa Garibovića je u kategoriji do 84 kilograma svladao Talijan Michele Martina s 3:1, čime je Enes Garibović osvojio srebro.

Tri godine za redom Enes Garibović osvaja medalje na Europskim prvenstvima u pojedinačnoj konkurenciji, a ovo mu je drugo srebro, s obzirom da je i prije godinu dana na EP u Turskoj bio viceprvak, dok je 2021. godine uzeo broncu u kategoriji do 75 kilograma.

Sutra mušku ekipu u borbama, u kojoj je i Enes Garibović, očekuje dvoboj za broncu s Crnom Gorom.