Enes Garibović s reprezentacijom osvojio 51. Zlatni pojas Čačka

| 12.4.2022. u 09:13h | Objavljeno u Sport

Hrvatska muška seniorska reprezentacija u borbama u sastavu Anđelo Kvesić, Stjepan Štimac, Boran Berak, Enes Garibović, Leon Tomljanović, Jakov Bunjevac i Karlo Raguž osvojila je 51. Zlatni pojas Čačka, jedan od najstarijih karate turnira u Europi.

U teškoj kategoriji (+84 kg) najbolji je bio Anđelo Kvesić, a u konkurenciji do 84 kg Varaždinac Enes Garibović osvojio je broncu. Osvajači još dvije brončane medalje bili su Noa Rumenjak (-60 kg) i Boran Berak (-67 kg).

Sve pobjede u borbama na putu do najviše stepenice pobjedničkog postolja ostvarile su Ema Sgardelli (-55 kg) i Lucija Lesjak (+68 kg).

Jelena Pehar bila je srebrna u kategoriji do 50 kg, kao i Lea Vukoja (-68 kg). U istoj kategoriji do brončanog odličja stigla je Sadea Bećirović.

Hrvatska vrsta je na međunarodnom turniru "Zlatni pojas Čačka" osvojila ukupno deset medalja (4+2+4).