Enes Garibović izgubio u finalu međunarodnog karate turnira "Super eight" na 30. Croatia kupu Foto: HKS

Varaždinske vijesti | 19.10.2024. u 23:23h | Objavljeno u Sport

Ivan Kvesić drugu godinu zaredom pobjednik je međunarodnog karate turnira "Super eight" koji se održao u sportskoj dvorani u Trnsko u Zagrebu.

U uzbudljivom finalnom dvoboju Ivan je pobijedio kolegu iz reprezentacije, Enesa Garibovića s 3-2. Garibović je poveo 1-0, Kvesić je nešto kasnije uzvratio s tri boda udarcem nogom u glavu, a u uzbudljivoj završnici Enes je samo ublažio poraz, smanjivši na konačnih 3-2.

Kvesić je nastupio pod virozom, naglasivši kako je iznimno sretan zbog ovog uspjeha, a Garibović je istaknuo kako je finalni meč bio izvrsna promocija karate sporta.

Obojica su ostvarili sve tri pobjede u natjecanju po skupinama.

U 'Plavoj' skupini Garibović je svladao Ukrajinca Ryzvana Talibova 2-0, Crnogorca Nenada Malovića 5-4 i još jednog
našeg karatistu, Ivana Martinca 2-0.

U 'Crvenoj' Ivan Kvesić bio je bolji od Talijana Michellea Martine sa 7-1, Grka Konstantinosa Mastrogiannisa 2-1, a istim rezultatom svladao je i Srbina Đorđa Tešanovića.

Martinac je bio posljednji u skupini, budući da je imao najlošiju bodovnu razliku trojice natjecatelja s jednom pobjedom
i dva poraza. U natjecanju 'Plave skupine' dobio je Crnogorca Malovića 2-1, a izgubio od Ukrajinca Talibova 7-0.

U susretu za 3. mjesto Ukrajinac Ryzvan Talibov pobijedio je Srbina Đorđa Tešanovića s 3-0.

Bilo je to jubilarno, 30. izdanje Croatia kupa, čiji je najzanimljiviji dio 'Super eight' turnir ponajboljih europskih karatista, a ove godine također je nastupio niz osvajača medalja s velikih natjecanja.

Na posljednjih šest turnira tri puta slavio je Enes Garibović, dvaput Ivan Kvesić, a jednom Anđelo Kvesić.

PLAVA SKUPINA:
Enes Garibović (Cro)-Ryzvan Talibov (Ukr) 2-0
Ivan Martinac (Cro)-Nikola Malović (Mne) 2-1
Enes Garibović (Cro)-Nikola Malović (Mne) 5-4
Ryzvan Talibov (Ukr)-Ivan Martinac (Cro) 7-0
Enes Garibović (Cro)-Ivan Martinac (Cro) 2-0
Nikola Malović (Mne)-Ryzvan Talibov (Ukr) 6-6 (Malović na "senshu" ili prvi osvojeni bod)

1. Enes Garibović 3-0
2. Ryzvan Talibov 1-2
3. Nikola Malović 1-2
4. Ivan Martinac 1-2