Elitna liga: Zelengaj slavio kod Plitvice (G), Sakač donio nova tri boda Novom Marofu Foto: Martin Novosel/Ilustracija

| 5.11.2022. u 17:27h | Objavljeno u Sport

Danas su odigrana dva susreta 12. kola Elitne lige u kojima su slavili Novi Marof i Zelengaj.

Zelengaj je na gostovanju kod Plitvice (G) slavio sa 4:0. Golove za goste iz Donjeg Kućana su zabili Leon Špoljar u 17. minuti, David Vrček u 36. i 47. minuti (oba iz kaznenog udarca), te Bruno Mazini Pinto u 63. minuti susreta. Put prema pobjedi je bio znatno olakšan isključenjem domaćeg igrača Valentina Brezovca koji je u 47. minuti susreta igrao rukom u svom kaznenom prostoru te dobio direktan crveni karton.

Novi Marof je na domaćem terenu dočekao Polet iz Cestice i slavio s minimalnih 1:0. Pogodak odluke je zabio Mislav Sakač u 9. minuti susreta. Obje momčadi su susret završile s igračem manje. Prvo je za domaći sastav izravnim crvenim kartonom isključen Sebastijan Štriga jer je namjerno pregazio protivničkog igrača u 19. minuti susreta, a u 54. minuti je izravnim crvenim kartonom isključen igrač gostujuće momčadi Mislav Šincek koji je opsovao pomoćnog suca susreta.

Nedjeljne utakmice, 14:00 sati: