Elitna liga: Razvitak uvjerljiv protiv Plitvice (G), Jalžabet preokretom svladao Mladost (M) Foto: Martin Novosel

vv | 5.10.2024. u 19:43h | Objavljeno u Sport

Danas su odigrana dva susreta 8. kola Elitne lige. Razvitak je na domaćem terenu uvjerljivo svladao Plitvicu (G). Razvitak je već nakon 14. minuta imao prednost od 3:0. Nikola Valjak je zabio za 1:0 prednost u 3. minuti, na 2:0 je povisio Roberto Bregović već u 4. minuti susreta, a Nikola Valjak je svojim drugim pogotkom zabio za 3:0, dok je konačnih 4:0 postavio Filip Premec u 88. minuti susreta.

Jalžabet je na domaćem terenu dočekao Mladost (M) te je gubio 2:0, ali je na kraju preokrenuo susret u svoju korist i slavio s 3:2. Mladost (M) je povela golovima Karla Dumbovića u 9. minuti, a 2:0 prednost gostima je donio Luka Petrinec pogotkom u 41. minuti. Domaćin je ipak sve preokrenuo u drugom poluvremenu, na 2:1 je smanjio Nikola Pomper u 55. minuti dok je Ivan Vađunec prvo zabio za 2:2 u 57. minuti, a nedugo nakon toga i pogodak za pobjedu u 60. minuti. Jalžabet je utakmicu završio s igračem manje, Luka Vađunec je isključen nakon što je skupio dva žuta kartona, prvi u 70. minuti zbog preoštrog starta i drugi također zbog prekršaja u 82. minuti susreta.

nedjelja, 6. listopad, 16:00 sati