Elitna liga: Polet (T) uvjerljiv kod Mladosti (M), Budućnost bolja od Poleta (C) Foto: Martin Novosel/Arhiva

| 14.5.2023. u 20:09h | Objavljeno u Sport

Danas je odigran jedan susret Lige za prvaka Elitne lige u kojoj je Polet (T) na gostovanju kod Mladosti (M) slavila sa 6:2. Mladost (M) je povela golom Borne Ptičeka u 8. minuti, Polet (T) je izjednačio golom Karla Šimeka u 17. minuti, a David Pofuk je golom u 23. minuti donio prednost Poletu (T), dok je Dalibor Solina golom u 29. minuti iz kaznenog udarca izjednačio rezultat na 2:2, a nakon toga je Polet (T) golovima Karla Šimeka u 33. minuti, Denisa Bartolca u 41. minuti, Renata Sakača u 47. minuti i Valentina Bečehelija u 77. minuti susreta uvjerljivo odnio tri boda sa gostovanja u Margečanu. Karlo Šimek koji je zabio dva gola na susretu je ujedno i isključen sa susreta jer je zaradio dva žuta kartona, prvi u 26. minuti zbog odgurivanja igrača i drugi u 64. minuti zbog prigovaranja sucu.

U jedinom susretu Lige za ostanak, Budućnost je na domaćem terenu slavila protiv Poleta (C) sa 2:1. Budućnost je već u 1. minuti susreta zabila vodeći gol, a strijelac je bio Fran Mikan, na 2:0 prednost domaćina je povisio Ivan Tomiša golom u 41. minuti, dok je konačnih 2:1 postavio Mislav Šincek golom u 42. minuti susreta.