Dvostruka pobjeda i državni rekord za Klaru Koščak, AK Sloboda osvojila sedam medalja

VV | 5.7.2021. u 16:54h | Objavljeno u Sport

U Čakovcu se protekli vikend, od 3. od 4. srpnja, održalo Prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke. Sudjelovalo je 8 atletičara i atletičarki Atletskog kluba Sloboda Varaždin koji su osvojili 7 medalja od kojih je 5 zlatnih.

Na spomenutom natjecanju se istaknula Klara Koščak koja je pobijedila u utrci na 100 m i rušila hrvatski rekord za mlađe juniorke koji je iznosio 12,01, a sad iznosi 11,97. Klara je pobijedila i na 200 m s novim osobnim rekordom 24,16.

Pobjedu na 100 m prepone je odnijela njezina sestra Jana Koščak s rezultatom 14,52 što je i njezin osobni rekord.

Rahela Leščak je osvojila prvo mjesto na 400 m s preponama s rezultatom 1:01,32 .

U skoku u vis je uvjerljivo pobijedio Martin Mlinarič s preskočenih 2,12 te je time potvrdio dobru formu pred Europsko prvenstvo.

Drugo mjesto u bacanju kugle je osvojila Viktorija Vujović s hitcem od 12,77 što je njezin osobni rekord.

Brončanu medalju na 400 m osvojio je Valentino Bečeheli s novim osobnim rekordom 49,11 .