Dva državna rekorda za Klaru Koščak na natjecanju u Zagrebu

| 31.5.2021. u 16:36h | Objavljeno u Sport

U subotu i nedjelju je u Zagrebu održan Kup i ekipno Prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke. Sudjelovao je velik broj varaždinskih atletičara, ali i u ekipnom dijelu natjecanja.

Najuspješnija natjecateljica cijelog natjecanja bila je Klara Koščak koja je u dva dana uspjela srušiti 3 državna juniorska rekorda i ostvarila 4 pobjede.

Na 100 m otrčala za rekordnih 12,01 čime je za 2 stotinke srušila rekord Maje Golub iz 2002. godine. U skoku u dalj Koščak je pobijedila za čak metar ispred drugoplasirane sa skočenih 6,30 m. Koščak je u toj disciplini postigla državni rekord koji je iznosio 6,18 a bio je star 51 godinu. Na 200 m otrčala je osobni rekord 24,06. U utrci na 100 m prepone pobijedila je s 13,58.

Rahela Leščak je na 400 m prepone uvjerljivo pobijedila s 1:00,03 što je njezin novi osobni rekord. U skoku u vis uvjerljivo je pobijedio Martin Mlinarič s preskočenih 205 cm.

Valentino Bečeheli je u utrci na 400 m osvojio 3. mjesto s 49,38. U bacanju kugle Viktorija Vujović je osvojila 2. mjesto s 11,91. Jana Koščak je u bacanju koplja osvojila 2. mjesto s novim osobnim rekordom 44,38.

Juniori su u poretku u kupu zauzeli 9. mjesto, a juniorke 4. mjesto. U ukupnom poretku Ak Sloboda je osvojila 6. mjesto. U ekipnom poretku juniori su zauzeli 8. mjesto, a juniorke 5. mjesto.

Od ostalih rezultata valja spomenuti peto mjesto Stjepana Petrovića na 5000 m (17:35,34), šesto mjesto Marka Kuštera na 400 m (50,82), osmo mjesto Andrea Vuradina u troskoku (10,30) i deveta mjesta Viktorije Vujović na100 m (12,48) i  Valentina Bečehelia na 200 m (22,92).