Dinko Solić pobjednik 16.7 kilometarne utrke na 2. Kalnik Trailu

Dinko Solić Dinko Solić Foto: AK Varaždin

U subotu, 10. listopada je u vrlo dobroj organizaciji Udruge kineziologa Križevci održan 2. Kalnik Trail 2020. I ove godine je bio veliki broj prijavljenih, a u konačnici je bilo skoro 700 natjecatelja koji su završili utrku.

Kao i na većini trailova, tako se i na ovom moglo nastupiti na više različitih dionica – utrka i to na: 6,3 km, 16,7 km i 31,8 km. U sve tri kategorije nastupili su predstavnici AK Varaždina. U najkraćoj utrci dana na 6,3 km u generalnom poretku kod žena Štefica Bubnjarić osvojila je odlično 2. mjesto u vremenu 37:46, a brža je bila samo Vanja Rupčić (AK Koprivnica) u vremenu 37:26. U muškoj konkurenciji vrlo dobro 5. mjesto je osvojio Tomislav Štriga koji je svoju prvu trail utrku završio u vremenu 35:42, dok je Nikola Bakšaj osvojio 26. mjesto u vremenu 42:00.

Utrku na 16,7 km uspješno je završilo 245 natjecatelja, a najbolji od svih bio je Dinko Solić kojemu je ovo treća pobjeda u zadnja tri traila. Dinko je pobijedio u vremenu 1:26:51. U ženskoj konkurenciji, pobijedila je Alenka Horvat osvojila vrlo dobro 4. mjesto istrčavši ovu dionicu za 1:47:50.