Dabrovi večeras u Karlovcu došli do sedme pobjede u prvenstvu i otvorili vrata Lige za prvaka

| 2.12.2023. u 19:00h | Objavljeno u Sport

U utakmici 12. kola Lige A Paket 24 Premijer rukometne lige večeras je momčad GRK Varaždina 1930 pobijedila u Karlovcu istoimenog domaćina rezultatom 33:31, poluvrijeme 18:15 za domaći sastav.

Karlovac je bio u vodstvu od početka susreta, Dabrovi su u 11. minuti izjednačili na 7:7, ali je nakon toga domaći sastav napravio seriju 4:0, a na odmor se otišlo s tri gola prednosti za Karlovac.

i u nastavku utakmice domaća je momčad imala rezultatsku prednost, najviše četiri gola razlike,sve do 51. minute kada je varaždinska momčad izjednačila na 28:28. Nakon toga igralo se gol za gol, sve do 58. minute i rezultata 31:31, nakon čega su Dabrovi golovima Fabijana Grubišića iz sedmerca i Antonia Budinskog iz igre osigurali pobjedu 33:31.

Najefikasniji na susretu bio je varaždinski igrač Dominik Novak s 8 golova,a kod domažina Jure Stipetić postigao je 6 golova. U varaždinskom sastavu 7 golova Fabijana Grubišića, pet Martina Marčeca i 11 obrana golmana Marina Šutala.

U 13. kolu Dabrovi će u ponedjeljak, 11. prosinca u 20 sati u dvorani na Dravi ugostiti sastav Zagreba.