Luka Trojko je u večerašnjem susretu u Poreču postigao 9 golova iz 11 udaraca Foto: Krešimir Đurić

Dabrovi senzacionalno pobijedili drugoplasirani Poreč u gostima

| 15.12.2018. u 20:37h | Objavljeno u Sport

U susretu 12. kola Premijer rukometne lige, posljednjeg u ovoj godini, momčad GRK Varaždina 1930 pobijedila je u gostima drugoplasirani Poreč rezultatom 24:23, poluvrijeme 13:11 za domaćina.

Varaždinci su bolje ušli u susret i nakon početnog izjednačenja Dabrovi su u 17. minuti imali četiri gola prednosti 8:4, ali je Poreč sedam minuta kasnije uspio izjednačiti rezultat na 9:9, a na odmor se otišlo s dva gola razlike u korist domaćina 13:11.

Dabrovi su u 42. minuti uspjeli poravnati rezultat,16:16, a deset minuta kasnije imali su i prednost od dva gola 21:19. Na kraju slavili su Dabrovi golom Dominika Novaka u posljednjim trenucima susreta. Bila je to četvrta pobjeda varaždinske momčadi ovog prvenstva.

Najefikasniji u sastavu GRK Varaždina 1930 bili su Luka Trojko sa 9 golova, Dominik Novak s 5 i Tomislav Špruk sa 4 gola, a kod Poreča Filip Perić je postigao 8 a Tim Thoss 7 golova.

Prvenstvo se nastavlja 2. veljače, kada će Dabrovi ugostiti momčad Umaga.