Jurica Vidaček postigao je večeras pet golova Foto: Krešimir Đurić

Dabrovi se plasirali u četvrtfinale hrvatskog rukometnog Kupa

| 4.2.2017. u 20:23h | Objavljeno u Sport

Pobjedom nad sastavom Gorice rezultatom 35:26 (17:13) u večerašnjoj utakmici 1/8 finala Kupa, koja je odigrana u dvorani na Dravi, momčad GRK Varaždina 1930 očekivano se plasirala u četvrtfinale ovog natjecanja.

Dabrovi su od prvog napada krenuli angažirano prema golu gostiju, a takva igra donijela im je prednost na otvaranju susreta od 7:2, što je natjeralo trenera Gorice Hrvoja Pecaru da posegne za time outom. Minuta odmora nije donijela puno novog na terenu, Gorica je smanjila zaostatak, ali je rezultatska prednost i dalje bila na stradi Dabrova, koji su na odmor otišli s 5 golova prednosio.

U tom dijelu igre najučinkovitiji su bili Ante Tokić sa 6 golova i Marin Šipić sa 4 gola. Ni u nastavku susreta gosti nisu uspjeli zaprijetiti Dabrovima, koji su se očekivano plasirali u četvrtfinale Kupa. U varaždinskom sastavu debitirao je slovenski igrač Filip Jerenec. Najučinkovitiji su bili Ante Tokić s 8 i Marin Šipić sa šest golova.