Dabrovi izgubili od prvoligaša u osmini finala hrvatskog Kupa Foto: Dino Možek

Dabrovi izgubili od prvoligaša u osmini finala hrvatskog Kupa

| 16.2.2022. u 18:28h | Objavljeno u Sport

Momčad GRK Varaždina 1930 eliminirana je danas iz daljnjeg natjecanja u hrvatskom rukometnom Kupu. U susretu osmine finala prvoligaš Osijek je u svojoj dvorani pobijedio varaždinski sastav 31:30, poluvrijeme 17:15.

Nakon što je prvo poluvrijeme završilo s dva gola prednosti za domaći sastav, vodeći u Prvoj hrvatskoj rukometnoj ligi Sjever, Dabrovi su na početku drugog poluvremena izjednačili rezultat, a nakon toga, u 46. minuti, imali i četiri gola razlike (22:26).

Od 52. do 57. minute Osijek je napravio seriju 6:0 i stigao do prednosti od 30:28, no varaždinski je sastav golovima Trojka i Šestaka u 59. minuti došao do izjednačenja (30:30).

Minutu i 10 sekundi prije kraja Fran Čurić bio je strijelac 31 gola za Osijek, a što se kasnije pokazalo i posljednjeg pogotka na susretu za pobjedu domaćina od 31:30.

Najefilasniji na susretu bio je igrač Osijeka Matej Zrno s 11 golova. U redovima GRK Varaždina 1930 Fabijan Grubišić postigao je 10 golova, a po 5 su pridodali Luka Trojko i Petar Sklepić. Vratar Tin Herceg imao je 11 obrana.