Članovima PK Vidra čak 19 zlatnih medalja na Sarajevo Openu 2019.

Članovi varaždinskog PK Vidra s osvojenim medaljama u Sarajevu Članovi varaždinskog PK Vidra s osvojenim medaljama u Sarajevu Foto: pk vidra

Prvo međunarodno plivačko natjecanje za osobe s invaliditetom "Sarajevo Open 2019 - U vodi smo svi jednaki" održano je u organizaciji Plivačkog kluba SPID u suradnji sa Paralympic committee Bosnia and Herzegovina, Ministarstva kulture i sporta Kantona Sarajevo, Grada Sarajeva, Visit Sarajeva, Hotela Hollywooda, Oaze- vode koja osvaja te Olimpijskog bazena Sarajevo.

Okupilo je tri reprezentacije iz Hrvatske, Srbije, Turske te 12 klubova iz Austrije, Hrvatske i Slovenije; BSG Klagenfurt, PK Cibalija, PK Cipal, PK Zadar, Talas, PK Jadera, PK Vidra, PK Velenje, ŠD Plavalček, PK Forca, PPK Marsonia i PK SPID.
PK Vidra iz Varaždina imala je 7 plivača, uz reprezentativca Nikolu Koseca koji je uz trenericu Višnju Bunić u Sarajevu bio pozvan u ekipu reprezentacije Hrvatske, u Sarajevu su nastupili i Nikola Dodoš, Teo Škvorc, Jakša Mislović, Sabina Kušter, Ema Cesar te Brunela Hrženjak.

Natjecanje se provelo u dva dijela. Od Varaždinskih Vidra najuspješniji je bio hrvatski reprezentativac Nikola Kosec, Down sindrom koji je nastupom za Hrvatsku u Sarajevu osvojivši u kategoriji C21 na 50 m, 100 m slobodno, 50 m, 100 m leđno te 50 m i 100 m delfin u kategoriji juniora i seniora, s ukupno 12 zlatnih medalja dokazao svoju dominaciju u ovom dijelu Europe.

Veliki napredak i plivački potencijal pokazala je Sabina Kušter sa skraćenom desnom bedrenom kosti, koja je na 50 m i 100 m slobodno popravila svoja najbolja osobna vremena te u kategoriji S 10 osvojila kao juniorka i seniorka 4 zlatne medalje.

Veliki plivački potencijal pokazala je i nova članica Vidre Ema Cesar, sa skraćenom pokoljeničnom kosti koja je samo nakon mjesec dana treniranja u klubu, u kategoriji S 10 osvojila zlato kao juniorka i srebro kao seniorka na 50 slobodno te kao juniorka zlato na 100 m prsno.

Neustrašivi Vidraš Teo Škvorc sa dijagnozom staklene kosti u kategoriji S6 osvojio je na 50 m slobodno kao junior srebro te kao senior broncu te na 100 m leđno srebro kao junior i kao senior. Brunela Hrženjak, Down sindrom u kategoriji C21 na 100 m prsno osvojila je zlato kao juniorka te srebro kao seniorka te na 100 m slobodno osvojila broncu kao juniorka te zauzela 4 mjesto kao seniorka.

Jakša Mislović, CP u kategoriji S6 na 100 m leđno osvojio je broncu kao junior i senior. Najstariji član Vidre Nikola Dodoš, Down sindrom u kategoriji C 21 kao master senior osvojio je zlato na 50 m slobodno. Rezultati sa Sarajevo opena 2019. potvrdili su da se u klubu dobro radi s plivačima te dali smjernice za pripreme za sljedeće natjecanje Dubrava Open koje se održava 7. prosinca u Zagrebu, za koje se varaždinske Vidre spremaju u još većem broju.