Članovima Baroka 15 medalja i 18 finala na Jadran Grand Prixu u Splitu

| 27.10.2022. u 12:50h | Objavljeno u Sport

U Splitu je održan Jadran Grand Prix, prvi od četiri Grand Prix natjecanja u ovoj sezoni. Sudjelovalo je oko 350 plivača i plivačica iz Bosne i Hercegovine i Hrvatske.

Nastupilo je i desetero članova varaždinskog Baroka i to Hana Ivanković, Leona Juriša, Ivona Jurković, Teodora Liber Kos, Anja Mirilović, David Vizjak, Filip Kukec, Mihael Kolarek, Luka Štumberger i Dino Novoselec.

U jutarnjem programu plivale su se kvalifikacije dok su se u popodnevnom programu plivala finala. Plivači i plivačice Baroka već su na početku sezone pokazali da na njih treba ozbiljno računati, te da će biti česti gosti na postolju.

U konkurenciji najboljih hrvatskih klubova izborili su 18 finala i osvojili 15 medalja. Hana Ivanković osvojila je 1.mjesto na 400 i 100m mješovito u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji, 2.mjesto na 100m leptir u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji, 2.mjesto na 200m mješovito u juniorima odnosno 3.mjesto u seniorima.

Mihael Kolarek osvojio je 1. mjesto na 200m leptir u juniorskoj i ml.juniorskoj konkurenciji, 1.mjesto na 200m mješovito u ml.juniorima, 2.mjesto na 200m leđno u ml. juniorima.

Luka Štumberger bio je 2. na 100 i 200m mješovito u juniorskoj konkurenciji, Filip Kukec zauzeo je 3.mjesto na 200m prsno u ml. juniorskoj konkurenciji.

Plivači Baroka ujedno su isplivali više od 20 osobnih rekorda.