Članovi PK Barok uspješni na 50. međunarodnom plivačkom mitingu „Mladost“ u Zagrebu

| 16.11.2022. u 12:08h | Objavljeno u Sport

Članovi Pliačkog kluba Barok nastupili na 50. međunarodnom plivačkom mitingu „Mladost“ u Zagrebu.

U konkurenciji 580 plivačica i plivača iz 5 zemalja natjecali su se: Hana Ivanković, Leona Juriša, Ivona Jurković, Teodora Liber Kos, Lara Đuras, Maša Manojlović, Anja Mirilović, Ana Pitner, Rina Rogina, Filip Kukec, Luka Štumberger, Mihael Kolarek, David Vizjak, Ivan Žganec Car i Neven Lončarić.

Od 55 starteva isplivano je i 39 osobnih rekorda. U jutarnjem programu plivale su se kvalifikacije dok su se u poslijepodnevnom programu plivala finala.

Članovi Baroka izborili su 15 finala i osvojili 7 medalja u izuzetno jakoj konkurenciji. Hana Ivanković osvojila je prvo mjesto na 200 i 400m mješovito u juniorskoj konkurenciji i 3.mjesto na 800m slobodno u juniorskoj konkurenciji.

Mihael Kolarek osvojio je 1.mjesto na 200m leptir u ml. juniorskoj konkurenciji i 2. mjesto na 400m slobodno i 100m leptir u ml. juniorskoj konkurenciji.

Luka Štumberger zauzeo je3. mjesto na 100m leptir u juniorskoj konkurenciji.

S izborenim B finalima, istaknuli su se još Ana Pitner u disciplinama 100 i 200m slobodno, Filip Kukec na 50m prsno i 200m mješovito, Leona Juriša na 50 i 100m leđno. U C finalu je plivala Teodora Liber Kos na 200m prsno