Članovi Baroka zapaženi na dva natjecanja u Hrvatskoj

| 31.5.2016. u 10:18h | Objavljeno u Sport

Održana su dva natjecanja na kojima su uspješno nastupili članovi varaždinskog Plivačkog kluba Barok. U Sisku je održan 18. Grand Prix .U konkurenciji 251 natjecatelja iz 19 klubova, nastupilo je 12 članova Baroka: Mario Vlahinja, Luka Cvetko, Neven Lončarić, Nikola Briški, Elena Škrapec, Martina Štefinec, Mirta Piskač, Lea Ćelić, Iva Vresk, Noa Stolnik i Patricija Lončarić.

Osvojeno je ukupno 5 medalja, 3 srebrne i 2 brončane. Najuspješniji predstavnk Baroka bio je Luka Cvetko koji je osvojio 2 srebrne medalje: na 100 metara slobodno (s isplivanim osobnim rekordom - 55.54), te na 50 metara slobodno (25.86). Martina Štefinec je osvojila broncu na 100 metara prsno, Mario Vlahinja je bio treći na 200 metara delfin, a najmlađa Noa Stolnik, bila je druga na 50 metara prsno.

Elena Škrapec je na 200 metara slobodno i 200 metara leđno zauzela 4. mjesta, dok je Lea Ćelić u disciplini 400 metara mješovito isplivala A normu za državno prvenstvo i također zauzela 4. mjesto. Ukupno je isplivano 15 osobnih rekorda.

U nedjelju, najbolji mladi plivač u konkurenciji osoba s invaliditetom, Karlo Rajković, nastupio je u Zagrebu na Otvorenom regionalnom prvenstvu. Rajković je osvojio zlato u disciplini 100 metara delfin s novim osobnim rekordom (1:10:84) i srebro na 100 metara slobodno (1:03:90). Sljedeće natjecanje koje ga očekuje je nastup s reprezentacijom na međunarodnom mitingu u Krškom 5. lipnja.