Članovi Baroka osvojili 20 medalja na mitingu „Velika nagrada PKSJ“

| 19.5.2023. u 12:20h | Objavljeno u Sport

Članovi varaždinskog Plivačkog kluba Barok sudjelovali su na mitingu „Velika nagrada PKSJ“  u Sisku, koji je okupio 200 plivača iz 15 hrvatskih klubova. Varaždinski su plivači osvojili ukupno 21 medalju, od čega 8 zlata, 6 srebra i 7 bronci.

Filip Kukec osvojio je 4 zlatne medalje u disciplinama 100m slobodno, 50m leptir, 200m slobodno i 50m slobodno u kategoriji juniora.

Luka Štumberger osvojio je 1. mjesto na 200m leptir i 3. mjesto na 50m slobodno u kategoriji juniora. Hana Ivanković je osvojila 1. mjesto na 50m leptir i 2. mjesto na 100m slobodno i 200m slobodno u kategoriji juniorki.

Teodora Liber Kos osvojila je 1. mjesto na 50m leptir, 2. mjesto na 200m leptir i 3. mjesto na 200m mješovito u kategoriji ml. juniorki.

Ana Pitner osvojila je 2. mjesto na 50m leđno i 3. mjesto na 200m mješovito i 100m slobodno u kategoriji juniorki.
Leona Juriša je osvojila 3. mjesto na 50m leđno i 400m slobodno u kategoriji juniorki.

Rina Rogina je osvojila 1. mjesto na 200m leđno i 3. mjesto na 200m slobodno u kategoriji juniorki. Anja Mirilović je osvojila 2. mjesto na 200m leđno u kategoriji juniorki.

Kadeti Baroka isplivali su norme za državno prvenstvo: Karlo Petek A norma na 100m slobodno i Jan Žganec A norma na 100m i 200m prsno. Filip Kukec bio je najbolji u zbroju 2 najbolja rezultata i tako osvojio vrijednu nagradu.