Članovi PK Barok Foto: pk barok

Članica varaždinskog Baroka Martina Štefinec osvojila tri medalje na PH u Zagrebu

| 3.8.2017. u 11:12h | Objavljeno u Sport

Na Prvenstvu Hrvatske za dobne skupine u organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza na PVC Mladost u Zagrebu, nastupilo je 312 natjecatelja iz 30 hrvatskih plivačkih klubova, a među njima i šestero članova varaždinskog Baroka. Pravo nastupa imali su samo plivači i plivačice koji su ostvarili zadane kvalifikacijske norme.

Martina Štefinec, mlađa juniorka Baroka, nastupila je u pet disciplina, a ove je godine ostvarila najveći uspjeh u povijesti kluba, osvojivši 3 medalje. Na 100 m prsno je u kvalifikacijama s isplivanim osobnim rekordom izborila A finale, te u finalu plivala još brže i osvojila 3. mjesto u mlađe juniorskoj kategoriji.

Na 200 m prsno, također s osobnim rekordom, izborila je A finale, u kojem je popravila rezultat za više od sekunde, te osvojila srebro, dok je u juniorskoj konkurenciji osvojila broncu.Štefinec je nastupila i na 200 m mješovito gdje je zauzela 21. mjesto, na 50 m slobodno je bila 24. te na 100 m slobodno 27.

Luka Cvetko je nastupio u pet disciplina, te u tri discipline izborio B finala. Najbolji plasman je ostvario na 50 m slobodno gdje je zauzeo 6. mjesto. Osim toga, nastupio je i na 200 m leđno (11. mjesto), 50 m leđno (14. mjesto), 100 m slobodno (14. mjesto) i 100 m leđno (25. mjesto). Luka Cvetko je ove sezone ulazno godište juniora, što znači da je plivao u kategoriji s godinu dana starijim plivačima.

Neven Lončarić je nastupio u tri discipline u kategoriji juniora, te s osobnim rekordom na 50 m slobodno zauzeo 26. mjesto, na 50 m prsno je bio 21. a na 100 m slobodno 28.

Juniorka Elena Škrapec, nastupila je u četiri discipline. Na 50 m slobodno je zauzela je 37. mjesto, na 200 m leđno s ovosezonskim osobnim rekordom 22. mjesto,  dok je na 50 m leđno bila 19.  te na 100 m leđno 27.

Lea Ćelić, jedina dugoprugašica Baroka, plivala je u pet disciplina u  juniorskoj konkurenciji. Na 800 slobodno je ostvarila najbolji plasman – bila je 11, na 400 m mješovito izborila je popodnevno B finale i zauzela 14. mjesto, na 200 m leptir je bila  24: na 400 m slobodno 26, te na 200 mješovito 36.

Mirta Piskač  je nastupila u dvije discipline. Na 50m prsno je izborila je A finale i kao juniorka zauzela 6. mjesto, dok je na 100m prsno izborila B finale i zauzela 13. mjesto. Članovi Baroka nastupili su i u tri štafetne utrke.

Na 4x100 mješovito mix (Elena Škrapec, Martina Štefinec, Luka Cvetko i Neven Lončarić) zauzeli su 10. mjesto, na 4x200 slobodo juniorke ( Lea Ćelić, Mirta Piskač, Elena Škrapec i Martina Štefinec) zauzeli su 10.mjesto, a na 4x100 slobodno juniorke (Mirta Piskač, Martina Štefinec, Elena Škrapec i Lea Ćelić) zauzele su 9.mjesto.