Članica Baroka Hana Ivanković osvojila 4 medalje na 49. međunarodnom plivačkom mitingu u Zagrebu

| 17.11.2021. u 09:05h | Objavljeno u Sport

Proteklog vikenda, članovi varaždinskog Plivačkog kluba Barok nastupili su na 49. međunarodnom plivačkom mitingu „ Mladost“ u Zagrebu.

U konkurenciji 610 plivačica i plivača iz 5 zemalja natjecali su se Hana Ivanković, Leona Juriša, Ivona Jurković, Maša Manojlović, Filip Kukec, Anja Mirilović, Mihael Kolarek, David Vizjak, Rina Rogina, Luka Štumberger, Nika Dobovičnik, Noa Stolnik, Anamaria Cmrečak, Luka Kokotec i Patricija Lončarić

Od 60 startova isplivana su 42 osobna rekorda.

Prvo ime varaždinskog kluba na ovom natjecanju bila je Hana Ivanković s četiri A finala i 4 medalje na 100, 200 i 400 mješovito i 200 leđno. U juniorskoj kategoriji osvojila je dvije zlatne medalje - na 200 i 400 mješovito i dvije srebrne medalju u disciplinama 200 leđno i 100 mješovito. U sve 4 discipline isplivala je i osobne rekorde.

S izborenim poslijepodnevnim B finalima, istaknuli su se još Nika Dobovičnik u disciplinama 50 i 200 leđno, Anja Mirilović na 200 leptir, Mihael Kolarek također na 200 leptir, te Luka Štumberger u disciplinama 200 slobodno i 100 mješovito.

U C finalima su plivali Leona Juriša na 50 i 100 leđno te 50 slobodno, Rina Rogina na 200 leđno, Filip Kukec: na 100 leptir, 50 slobodno i 200 prsno, te Mihael Kolarek na 50 i 100 leptir.