Varaždinski karatist Dorian Kalajdžija (drugi s lijeva) u Rijeci je potvrdio svoju kvalitetu

Član KK Varaždin Dorian Kalajždija zlatni na 19. Delta Cupu u Rijeci

| 21.2.2017. u 12:03h | Objavljeno u Sport

Dorian Kalajdžija iz Karate kluba Varaždin nastupio je ovog vikenda na jakom međunarodnom karate turniru u Rijeci, 19. Delta Cup,  gdje je u kategoriji mlađih kadeta do 57 kg osvojio najsjajnije odličje.

Kalajždija je u prvoj borbi za suparnika imao odličnog domaćeg borca, Roka Tomca, jednog od glavnih kandidata za osvajanje odličja. Nakon izjednačenog meča Dorian je na kraju slavio 2:1. U slijedećoj borbi protivnik je bio Matej Oplanić iz Tinjana.

Kao i prije tjedan dana na turniru u Ivanić Gradu slavio je Dorian i ovoga puta s uvjerljivih 5:0. U finalu, u borbi protiv austrijskog predstavnika Noorija Keshwaera, Kalajdžija je pokazao sigurnost te slavio s uvjerljivih 4:0.

Turnir u Rijeci, u organizaciji Karate kluba Delta, okupio je 509 natjecatelja i natjecateljica iz 60 klubova iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Slovenije, Italije, Austrije i Egipta.