Jana Koščak srušila rekord Blanke Vlašić

| 15.1.2023. u 16:55h | Objavljeno u Sport

Na Zagrebačkom velesajmu jučer je održano mlađe seniorsko (U23) prvenstvo Hrvatske . Osam predstavnika varaždinskog Atletskog kluba Sloboda osvojilo je pet odličja, od čega četiri zlata i jedno srebro, a Jana Koščak je osim zlatnog odličja i naslova prvaka Hrvatske u skoku u vis s preskočenih 190 centimetara postavila novi mlađe juniorski rekord Hrvatske.

Jana Koščak je poboljšala rekord za 7 centimetara, a prijašnji rekord postavljen je prije 23 godine kada je Blanka Vlašić preskočila 183 centimetara.

Zlata su osvajali i Martin Mlinarič u skoku u vis s preskočenih 205cm, Viktorija Vujović u bacanju kugle s 13.80m (20cm od norme za Juniorsko prvenstvo Europe) i Roko Farkaš na 60m sa 6.86s u finalu te osobnim rekordom u kvalifikacijama – 6.81s

Srebrom se okitio Janko Kišak u utrci na 60m s osobnim rekordom u kvalifikacijama koji sada iznosi 6.97s, te 6.98s u finalu.

Klara Koščak nastupala je u utrci 60m s preponama izvan konkurencije te istrčala 8.41s , dok je u utrci na 60m zauzela 7. mjesto sa 7.77s.

Luka Leščak i Roko Farkaš nastupali su u disciplini skok s motkom, pri čemu je Farkaš zauzeo 4. mjesto s 3.80m, a Leščak 6. mjesto s 3.20m. Nikola Pošta bio je 8. u utrci na 60m s rezultatom 7.30s.

Bilo je ovo ujedno i izborno natjecanje za Prvenstvo Mediterana U-23 na kojem će nastupiti Klara Koščak (60m prepone) i Roko Farkaš (60m) koji su ostvarili norme.

Na put u Valenciju sljedeći vikend s njima putuje i trener Patrik Koščak. Najbolje mlađe juniore varaždinske Slobode sljedeći vikend očekuje mlađe juniorsko prvenstvo Hrvatske.