Bruna Borovec i Simon Vincek osvojili zlatne medalje na završnici Plazma Sportskih igara mladih

VV | 9.8.2022. u 10:35h | Objavljeno u Sport

U Splitu je od 5.8. do 7.8. održana velika državna završnica u stolnom tenisu, gdje su snage odmjerili najbolji stolnotenisači/ce iz cijele Hrvatske u različitim kategorijama.

U kategoriji djevojčica 2004. godište i mlađe, iznimno talentirana Bruna Borovec (Varaždin) osvojila je zlatnu medalju i time osigurala plasman na međunarodnu završnicu Plazma Sportskih igara mladih koja će se održati 16.-20 kolovoza u Splitu.

Osim nje, sjajan rezultat je ostvario i Simon Vincek iz Žabnika u kategoriji dječaka 2004. godišta koji je također osvojio zlatnu medalju.

Plazma Sportske igre mladih ove su godine organizirale više od 250 turnira u 10 Sportskih disciplina (Coca- Cola Cup u nogometu, Tommy turnir u malom nogometu, Kinder turnir u uličnoj košarci, HEP turnir u rukometu, odbojka, Hrvatska pošta Cup u tenisu, stolni tenis, turnir u odbojci na pijesku, šah, graničar i atletika) i 26 jednodnevnih sportsko-edukativnih događanja u sklopu Telemach Dana sporta. Igre su trenutno aktivne u 3 zemlje: Hrvatskoj, Srbiji i Bosni i Hercegovini u čijim sustavima godišnje sudjeluje više od 200.000 djece i mladih.