Bednja izgubila na Rujevici od Rijeke i ispala iz Kupa, ali se nije osramotila

| 22.10.2024. u 21:20h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice, Bednja je izgubila od Rijeke 3:0 i ispala iz daljnjeg natjecamja u Kupu,ali se nije osramotila, a Rijeka koja nije pružila dojmljivu igru prošla je zahvaljujući individualnoj kvaliteti Marca Pašalića koji je u dvije minute, u 60. i 62. minuti postigao dva gola, dok je treći gol došao u prvoj minuti sudačke nadoknade a strijelac je bio Butić.

Dvije minute nadoknade.

U 90. +1 minuti 3:0 za Rijeku strijelac je bio Butić.

U 87. minuti izmjene kod Bednje, na terenu su Angelovski i Banić,  a izašli su Geljić.

U 87. minuti korner za Rijeku s lijeve strane.

U 81. minuti Rukavina je trebao požutjeti, ali neuvjerljivi sudac Romić progledao mu je kroz prste nakon prekršaja s leđa nad Puškadijom.

U 78. minuti Hojski je pokušao u kaznenom prostoru Rijeke dati loptu u for za Kuljia, ali prejako.

U 77. minuti opomenut je Horvat zbog napucavanja lopte nakon sučevog zvižduka.

Utakmicu prati 2 918 gledatelja.

U 73. minuti teren napušta Tomislav Herceg, a ušao je Gabrijel Pavlina.

U 69. minuti dvije izmjene kod Rijeke,.izašao je Pašalić a ušao Butić. Fruka je zamijenio Ilnković.

U 66. minuti izmjena kod Rijeke umjesto Andrića na terenu je Dogan.

U 62. minuti 2:0 za Rijeku, strijelac ponovno Pašalič, koji je sa 18 metara snažnim udarcem po zemlji pogodio lijevu stranu gola Galošija.

U 60. minuti Rijeka je povela 1:0, golom Marca Pašalića glavom nakon ubačaja Rukavine s lijeve strane. Pašalić je bio sam i nije mu bilo teško zatresti mrežu nemoćnog Galošija.

U 58. minuti korner za Rijeku s desne strane.

U 56. minuti napad Bednje po lijevoj strani, srušen je Puškadija.

u 52. minuti opomenut je Gojak zbog prigovora.

U 50. minuti napad Bednje po desnoj strani, ali bez opasnosti po gol Rijeke, dovoljno da se pojača glasna podrška s tribine gdje su smješteni navijali Bednje.

U 49. minuti umjesto Bosilja na terenu je Dias Da Silva.

Počelo je drugo poluvrujeme,Bednja je krenula sa cenra.Kod Rijeke umjesto Perice u igri je Andrić.

Kraj prvog poluvremena, na odmor se odlazi s 0:0. Bedmka je imala 31 posto loptu u svom posjedu i uputila je jedan udarac prema golu, dok je Rijeka imala 14 udaraca,od kojih 5 u okvir gola.

Minuta sudačke nadoknade.

U 45. umjesto Smolčića u igri je Bogojević.

U 44. minuti Rijeka sprema izmjenu.

U 39. minuti udarac Pašalića s oko 25 metara lijevo iskosa, daleko od gola Galošija.

U 36. minuti ponovno udarac glavom iz blizine Perice prema golu Bednje, Galoši lovu loptu.

U 33. minuti opet korneer s desne strane. nema opasnosti po gol Bednje.

U 32. minjuti nakon udarca Fruka novi korner za Rijeku s desne strane.

U 29. minuti slobodan udarac za Rijeku, ubacio je Hojski, lopta je preletjela sve u kaznemom prostoru.

U 28. minuti nakon kornera Rijeke brza kontra Bednje, Kulji je srušen i požutio je Galešić. Jedna igrač Rijeke ostao je ležati pred kaznenim prostorom Rijeke.

U 28. minuti korner za Rijeku s lijeve strane.

U 26. minuti korner za Rijeku s lijeve strane. Nema opasnosti po gol Galošija.

U 25. minuti opomenut je Leon Bosilj. Slobodan udarac za Rijeku s lijeve strane.

U 22. minuti Galoši sjajno brani udarac s 18 metara, novi korner za Rijeku. Galoši je u sjajnoj formi.

U 20. minuti opomenut je Puškadia zbog povlačenja Pašalića, Sudac ga je prvo opomenuo, ali mu je naknadno pokazao žuti karton. Slobodan udarac za Rijeku, nema opasnoti po gol Galošija.

U 20. minuti Galoši brani udarac Smolčića po zemlji s desne strane kaznenog prostora.

U 18. minuti opet Galoši skreće u korner udarac glavom, novi korner za Rijeku.

U 16. minuti korner za Rijeku opet s lijeve strane. Galoši skida iz rašljiudarac Majstorovića. Novi korner za Rijeku s sdesne strane.

U 13. minuti udarac Hercega s 20 metara desno iskosa preko gola Rijeke.

U 12. minuti korner za Rijeku s lijeve strane. Galoši sigurno hvata loptu u zraku.

Rijeka očekivano ima više loptu u svojim nogama i želi postići rani gol.

U 9. minutu akcija Bednje po lijevoj strani pred golom Rijeke, ubačena lopta za Hercega koji ju propušta, ali iza njega nije bilo suigrača.

6. minuta opasan udarac Fruka sa 17 metara iznad gola Bednje.

5. minuta slobodan udarac za Rijeku s lijeve strane, Galoši hvata loptu.

Počeo je susret, Bednja ima sjajnu podršku oko 400 svojih gledatelja, koji su smještreni na desnoj strani zapadne tribine.

Bednja će istrčati sa sljedećih 11:Galoši, Puškadija, Džijan,Žganec, Horvat,Herceg,Kulji, Hojski, Geljić,Bosilj, Vesenjak. Na klupi trener Bednje Andrija Balajić još ima Edu Bosilja,Cepanca, Banića,Diasa, Vodopiju,Angelovskog i Pavlinu,.

Rijeka će početi sa sljedećih 11:Zlomislić,Galešić, Fruk, Gojak, Selahi, Smolčić,Čabraja, Rukavina, Majstorović, Perica, Pašalić.

Objavljeni su sastavi s kojima će momčadi početi utakmicu.

Sudac je Oliver Romić iz Osijeka,a pomagat će mu Marijan Tomas iz Vladislavaca i Luka Kurtović iz Osijeka. Četvrti sudac je Luka Slišković iz Zagreba.

Momčad Bednje je domaćin, a Rijeka organizator tog susreta. Bednja će nastupiti oslabljena, neigranjem dvojice standardnih igrača. Zbog crvenog kartona iz prvenstvenog susreta s Razvitkom izostat će Marin Mašić, a zbog ozljede u sastavu najvjerojatnije neće biti Mateus Dias Da Silva.

- Njih dvojica su odigrali praktički sve utakmice i daju dimenziju više, ali na njih, na žalost, ne možemo računati Ostali, koji su bili ozlijeđeni ii virozni, polako se vraćaju. Skemijat ćemo i pronaći najbolju formulu da ostvarimo što je moguće bolji rezultat. Ne predajemo se. Rijeka je favorit, ali ovo je Kup, u kojem su iznenađenja moguća. Igrat ćemo koliko nam dopuste. Svaka momčad ima neku svoju crnu rupu, a vidjet ćemo hoćemo li to uspjeti iskoristiti, a smatram da za to imamo dovoljno moći i kvalitete - rekao je trener Bednje Andrija Balajić.

Bednja je do sada puno puta igrala u pretkolu i šesnaestini finala hrvatskog Kupa, no sada je po prvi puta uspjela izboriti plasman među 16 najboljih klubova u ovom natjecanju.

Momčad Bednje stigla je na Rujevicu, gdje ih od 19 sati i 30 minuta očekuje povijesni susret u osmini finala SuperSport Hrvatskog nogometnog Kupa.