Barok se s međunarodnog mitinga Pokal Terme u Ptuju vratio s 33 osvojene medalje Foto: PK Barok

| 16.5.2018. u 12:29h | Objavljeno u Sport

Proteklog vikenda, PK Barok je sudjelovao na međunarodnom mitingu Pokal Terme u Ptuju. U konkurenciji od 258 natjecatelja iz 14 klubova, nastupilo je 35 članova Baroka, a osvojene su 33 medalje (15 zlatnih, 7 srebrnih, 11 brončanih).

U A kategoriji, najuspješniji su bili Luka Cvetko, koji je osvojio prva mjesta u disciplinama 200 m mješovito i 200 m slobodno, Neven Lončarić, koji je osvojio zlatne medalje na 50 m slobodno i na 50 m delfin, Elena Škrapec, koja je osvojila prvo mjesto na 200 m slobodno i 100 m leđno, Mirta Piskač, koja je osvojila srebro u disciplini 200 m prsno, te Martina Štefinec, koja je osvojila broncu na 200 m prsno. Također treba pohvaliti i Idu Marić koja je doplivala do bronce na 200 m mješovito.

U B kategoriji, najviše su se istaknule Noa Stolnik s prvim mjestom na 200 m prsno, te Patricija Lončarić i Tamara Flegar s broncama na 200 m slobodno, odnosno 100 m leđno.

U C kategoriji, najbolji su bili Luka Štumberger sa srebrom na 200 m prsno i broncom na 200 m mješovito, zatim Luka Kokotec koji je osvojio drugo mjesto u disciplini 100 m leđno te Niko Balenta s trećim mjestom u istoj disciplini. Kod plivačica su odlične bile Anamarija Zavrtnik sa zlatom na 50 i srebrom na 200 m slobodno, Nika Dobovičnik sa osvojenim srebrom na 50 m i broncom na 200 m slobodno, Hana Ivanković sa prvim mjestom na 200 m prsno te Petra Švetak koja se okitila srebrom u disciplini 200 m leptir.

U D kategoriji, Filip Kukec je osvojio 3 zlata: na 50 i 200 m slobodno i 100 m leđno, dok je Mihael Kolarek bio treći na 200 m slobodno.
Kod djevojaka najuspješnija je bila Leona Juriša sa dvije osvojene bronce u disciplinama 200 m prsno i 50 m delfin.

U E kategoriji, Lovro Juretić je osvojio dvije bronce u disciplinama 50 m delfin i 50 m slobodno, Patricija Švetak je bila zlatna na 200 m slobodno i 50 m delfin, dok je Teodora Liber Kos pobijedila na 50 m slobodno i osvojila srebro na 50 m delfin.