Atletičari AK Varaždina ekipno prvi na polumaratonu Ivan Starek u Zagrebu

vv | 14.11.2023. u 16:50h | Objavljeno u Sport

U Zagrebu je na Jarunu u vrlo dobroj organizaciji vrijednih članova AK Maksimir održan tradicionalan i dugovječan, sad već i 36. polumaraton Ivan Starek na kojem su nastupili i domaći predstavnici Atletskog kluba Varaždin.

Osim u utrci polumaratona na 21,1 km, moglo se nastupiti na 10 km (Jarunska desetka) i u utrci na 5 km (Jarunska petica).

Ukupno je u sve tri utrke uspješno nastupilo čak 588 natjecatelja. Najviše ih je ipak nastupilo upravo u utrci polumaratona gdje je čak 311 polumaratonaca uspješno završilo utrku.

Polumaraton se ujedno bodovao i za Veteransko prvenstvo Hrvatske.

U utrci polumaratona pobijedio je Ivan Dračar (HAAK Mladost) s vremenom 1:08:02 ispred slovenskog predstavnika Luke Ljubića sa 1:12:19 dok je treće mjesto osvojio Antonio Đurčević (AK Žumberak) u vremenu 1:12:38.

Najbolji iz redova AK Varaždina bio je Nikola Štefanić na 6. mjestu sa novim osobnim rekordom 1:12:51.

Tomislav Vertuš bio je 12. sa 1:16:17 dok je Bruno Hlebar bio 14. sa 1:16:47.

Odličnu utrku sa također osobnim rekordom istrčao je i Žarko Pozder sa 1:19:29, Ino Šepec bio je 24. sa 1:21:49, a osobni rekord srušio si je i Melko Ciglar na 59. mjestu sa 1:27:49. Davor Cvetanović bio je 77. sa 1:31:49, Zvonko Artić 78. sa 1:32:17, Marko Friščić 86. sa 1:32:46., a Davor Toplek bio je 182. sa 1:46:54.

S obzirom da se prvih troje iz kluba bodovalo i za ekipni plasman, ekipa AK Varaždina je osvojila je prvo mjesto.

U utrci na 10 km imali su samo jednu predstavnicu, Marinu Godinić, koja je istrčala odličnu utrku i pobijedila u vremenu 41:22.

I u utrci na 5 km smo imali su jednog predstavnika. Dino Jutriša bio je 7. sa vrlo dobrim rezultatom od 17:36.