Atletičari AK Sloboda Varaždin uspješni na prvenstvu u Zagrebu: osvojili dva zlata i dvije bronce Foto: AK Sloboda Varaždin

VV | 19.1.2020. u 11:49h | Objavljeno u Sport

U Zagrebu je jučer počela ovogodišnja dvoranska sezona na prvenstvu Hrvatske za mlađe seniore i seniorke na kojoj je Atletski klub Sloboda Varaždin imao 11 predstavnika, od kojih je troje nastupalo izvan konkurencije koji su osvojili ukupno dva zlata i dvije bronce.

Zlato je osvojila Klara Košćak na 60 metara s preponama s rezultatom 8,54 što je i njezin osobni rekord. Treba napomenuti kako je Klara još uvijek mlađa juniorka te se natjecala s djevojkama starijim šest godina od nje same, izvijestili su iz AK Sloboda. Osim Klare, zlato je osvojio David Šalamon na 400 metara s rezultatom 48,66. Na 60 metara Viktorija Vujović osvojila je 3. mjesto s 7,98 dok je u polufinalu trčala osobni rekord koji sada iznosi 7,92. Rahela Leščak je također osvojila 3. mjesto na 400 metara s 57,30 čime je oborila svoj dotadašnji osobni rekord za gotovo sekundu dok je u istoj disciplini Klara Košćak osvojila 6. mjesto s 57,78.
Andrea Vuradin je u skoku u vis osvojila 4. mjesto (155 cm), Karlo Marciuš na 60 metara 19. mjesto (7,52), Valentino na 800 metara 7. mjesto (2:01,16) te Orhidea Leščak u skoku s motkom 6, mjesto (240 cm).
Nastupe izvan konkurencije imali su Mateja Jambrović, Gabrijel Stojanović i Tajana Židov. Mateja je 60 metara otrčala u vremenu od 7,91, Gabrijel 400 metara za 49,02, a Tajana 800 metara za 2:17,53.