BK Maraton Kreidler nakon utrke u Grožnjanu treći u Hrvatskoj Foto: BK Maraton Kreidler

BK Maraton Kreidler nakon utrke u Grožnjanu treći u Hrvatskoj

| 31.8.2016. u 19:38h | Objavljeno u Sport

Proteklog vikenda u istarskom Grožnjanu vožene su posljednje utrke za Kup Hrvatske u MTB-u XCO disciplini. U subotu je na rasporedu bila utrka XCO A kategorije koja je nosila i međunarodne bodove UCI-C2, a u nedjelju se vozila utrka B kategorijeXCC“ - specifična utrka u kojoj je staza skraćena.

Prvi dan u subotu donijeli su odlične rezultate za Biciklitički klub Maraton Kreidler iz Novog MarofaMatija Meštrić osvojio je 16. mjesto u ELITE kategoriji u jakoj međunarodnoj konkurenciji na kojoj su nastupili i talijanski olimpijac Braindot. Josip Meštrić u juniorskoj konkurenciji je osvojio 6. mjesto te je dobio novih 10 UCI bodova te se penje među prvih 70 vozača na svjetskoj UCI ljestvici.

U kategoriji mlađih juniora, Stjepan Hunjak je zauzeo odlično 2. mjesto, a Laura Horvat 4. mjesto. U kategoriji Sport Dragan Mihalec je zauzeo 4., a Josip Orak 5. mjesto. U kategoriji veterana-A, Branimir Šafran je zauzeo 9. mjesto. U nedjelju na kratkom krosu stigli su još bolji rezultati, ovaj puta su pobjede ubilježili Josip Meštrić u kategoriji juniora i Stjepan Hunjak u kategoriji mlađih juniora. Laura Horvat je zauzela 2. mjesto u kategoriji mlađi junior. Matija Meštrić u kategoriji Elite je  zauzeo 6. mjesto, Branimir Šafran u veteranima-A je zauzeo 4. mjesto, a Josip Orak u Sportu je zauzeo 6. mjesto.

Ovim odličnim rezultatima treba pridodati i klupski poredak u kojem je BK Maraton Kreidler ostvario svoj povijesni uspjeh i plasirao se na treće mjesto u konkurenciji 30 hrvatskih klubova.

-Izuzetno zadovoljan s ovom sezonom, ali treba odraditi sezonu do kraja u kojoj su ostale još tri jake međunarodne utrke. Dvije se voze u Austriji te jedna u Mađarskoj. I ovim putem se moramo zahvaliti nasim sponzorima trgovini Mihalec na vrhunskim Kreidler biciklima, tvornici Knauf-Insulation, Bolnici Sveta Katarina iz Zaboka te mnogim drugima koji nas podupiru - rekao je Branimir Štimec, trener BK Maraton Kreidlera.