Matija Milec iz Petrijanca najbolji od županijskih trkača na 20. Ljubljanskom maratonu

| 26.10.2015. u 19:25h | Objavljeno u Sport

I ove godine trkači iz Varaždinske županije tradicionalno su sudjelovali na 20. Ljubljanskom maratonu, koji svake godine okuplja sve više natjecatelja. Ove je godine, prema trenutno neslužbenim rezultatima, polumaraton završilo 7 900 trkača, a maraton 2 100 trkača, dok je utrku na 10 kilometara završilo 6 390 trkača.

Polumaraton je završio i predsjednik slovenske vlade Borut Pahor, a bilo je tu još poznatih slovenskih sportaša i poznatih ličnosti. Trkače je pozdravnim govorom ispratio i dočekao u cilju, gradonačelnik Ljubljane Zoran Janković.

Na maratonu u konkurenciji 1 699 muškaraca Damir Matotek, član varaždinskog  Marathona 95 zauzeo je 163. mjesto, a Matija Milec iz Petrijanca bio je 445., dok je Miroslav Hainž, član TK Marathon 95. došao na cilj kao 598. U konkurenciji 412 žena Viktorija Sakač, članica TK Marathon 95 bila je 139. u ukupnom poretku, Varaždinka Lidija Botić, članica AK Sinj, 190., a Jelena Domislović , iz TK Marathona 95 bila je 256.

Na polumaratonu (21,2 kilometara) nastupilo je ukupno 3 111 žena, a od domaćih predstavnica Varaždinka Lea Mrak, TK Marathon 95, ušla je u cilj kao 522., Ivančanka Martina Putar kao 637.... Kod muških, među 4 782 trkača, najbolji plasman ostvario je Tihomir Cenko, član varaždinskog AK Sloboda, koji je bio 187., a Branko Levanić, TK Marathon 95, okončao je na  1 383. mjestu u ukupnom poretku.