Vatrogasci u Novoj Vesi pokazali vještine rukovanja zaprežnom špricom

V.V. | 6.7.2017. u 17:41h | Objavljeno u Našim krajem

Osmu godinu zaredom, članovi DVD-a Nova Ves u nedjelju, 2. srpnja, bili su domaćini atraktivnog natjecanja sa starim zaprežnim špricama. Uz ekipe iz Varaždinske županije, natjecali su se i vatrogasci iz Međimurja te ženska ekipa PGD Desenci iz Slovenije.

WP 20170702 16 28 34 Pro
U prvom dijelu natjecanja sudjelovala su djeca od 6 do 12 godina. Nastupilo je 11 dječjih ekipa pri čemu je prvo mjesto u muškoj konkurenciji osvojio DVD Kuršanec, drugo DVD Ladanje Donje, a treće DVD Gojanec. U ženskoj konkurenciji najbolje su bile male vatrogaskinje iz DVD-a Tužno, drugo mjesto osvojio je DVD Zbelava, a treće DVD Nova Ves.

Nakon najmlađih, svoje vještine rukovanja zaprežnom špricom pokazali su i oni stariji. U kategoriji odraslih natjecale su se tri ženske ekipe te 11 muških ekipa. U ženskoj kategoriji najboljima su se pokazale vatrogaskinje iz DVD-a Kuršanec, drugo mjesto osvojile su članice DVD-a Nova Ves, dok su treće bile članice PGD Desenci. U muškoj kategoriji prvo mjesto osvojio je DVD Svibovec Podravski, drugo DVD Kuršanec, a treće DVD Maruševec.

19787160 311163129333994 7175349112751082631 o

Pehare i medalje najboljima je podijelio načelnik Općine Petrijanec Željko Posavec koji je istaknuo zadovoljstvo održavanjem ovakve jedinstvene manifestacije.