Održan treći brdski maraton Ivanec – Novi Marof pod pokroviteljstvom Grada Ivanca i TZ

VV | 30.5.2022. u 12:51h | Objavljeno u Našim krajem

Ni kiša ni hladnoća u nedjelju, 29. svibnja, nisu pokvarile održavanje već tradicionalnog, trećeg po redu, brdskog maratona Ivanec – Novi Marof.

Utrku je i ove godine organizirao Atletski klub Varaždin, a održana je pod pokroviteljstvom Grada Ivanca i Turističke zajednice grada Ivanca.

40-ak trkača, organizatore i okupljene navijače na samom je startu, u centu Ivanca, pozdravio zamjenik gradonačelnika grada Ivanca Marko Friščić te pucnjem iz pištolja označio početak utrke na stazi dugoj 42 kilometra.

Pobjednik utrke bio je Tomislav Vertuš (AK Varaždin), a u ženskoj konkurenciji njegova klupska kolegica Marina Godinić (AK Varaždin).

Osim zahtjevnog i iznimno napornog brdskog maratona održana je i utrka na 14 km Fun&Pain Trail “Čevo – Novi Marof”  te utrka na 5 km “Marofski Mini Trail”.

Ivanečki trkač Dragutin Jagetić (TK Ivančica Ivanec) natjecao se u utrci na 14 kilometara te je u kategoriji M60 zauzeo odlično četvrto mjesto, dok je u ukupnom poretku zauzeo 50. mjesto.

Na sve tri organizirane utrke ukupno je sudjelovalo 165 trkača.

Nagrade trkačima je, u ime Grada Ivanca, uručila ivanečka atletičarka Katica Levanić, izaslanica gradonačelnika Milorada Batinića.